eReport.sk
Belgický premiér Alexander De Croo. Foto: tasr/ap

Belgický premiér: Pandémia je veľkou lekciou pokory pre politikov

V snahe predísť tretej vlne koronavírusu belgická vláda v stredu rozhodla o opätovnom zavedení niektorých karanténnych opatrení. Informovala o tom agentúra AFP.

Nariadenia vstúpia do platnosti v sobotu a trvať by mali do 19. apríla. Znovu sa zatvoria školy a služby ako sú kaderníctva, či tetovacie a kozmetické štúdiá. Nakupovanie vo všetkých obchodoch okrem tých s tovarom každodennej potreby je možné len prostredníctvom objednávok.

Zakázané zostáva cestovanie do zahraničia

Z pôvodných desať na štyri sa tiež zníži počet osôb, ktoré sa môžu stretávať na vonkajších priestranstvách.

Zakázané zostáva cestovanie do zahraničia okrem nevyhnutných prípadov. Naďalej platí zákaz vychádzania medzi polnocou a piatou hodinou ráno. Povinná zostáva i práca z domu. Belgicko začalo začiatkom marca s postupným uvoľňovaním obmedzení, minulý týždeň však “zaradilo spiatočku” kvôli zvyšujúcemu sa počtu prípadov nákazy.

Belgicko zaznamenalo celkovo viac ako 22-tisíc úmrtí

Pandémia koronavírusu “je veľkou lekciou pokory pre politikov, ako aj pre všetkých,” povedal belgický premiér Alexander De Croo. Belgicko od začiatku pandémie zaznamenala viac ako 840.000 prípadov nákazy a viac ako 22.000 úmrtí. Od 14. do 20. marca bolo hlásených v priemere 4158 nových infekcií denne, čo je nárast o 39 percent v porovnaní s predchádzajúcim sedemdňovým obdobím. Nárast počtu novoinfikovaných za posledné týždne je z veľkej miery pripisovaný šíreniu tzv. britského variantu koronavírusu, pripomína AFP.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport