slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Behramiová zvíťazila v dnešnom zjazde, predstihla Petru Vlhovú na čele celkového poradia

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prišla o vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. V piatkovom zjazde vo Val di Fassa obsadila deviate miesto s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá ju na čele hodnotenia predstihla o 29 bodov.

Behramiová nadviazala na výkony z majstrovstiev sveta

Druhá skončila Rakúšanka Ramona Siebenhoferová (+0,02 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,26). Dvadsaťdeväťročná Gutová-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d’Ampezzo, kde získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Dosiahla 31. víťazstvo na podujatiach SP, z toho jubilejné desiate v kráľovskej alpskej disciplíne.

Lara Gut-Behramiová zvíťazila v dnešnom zjazde – Foto: tasr

Vlhová sa prepadla na druhé miesto

Pred súťažou zaostávala za Vlhovou o 42 bodov, za triumf si pripísala stovku, zatiaľ čo doterajšia líderka získala za deviatu priečku 29 bodov. V talianskom stredisku sa náhradný zjazd za preteky v nemeckom Garmisch-Partenkirchene išiel v teplom, výrazne jarnom počasí. Lyžiarky sa v úvodnej pasáži snažili aj na terénnych vlnách držať čo najviac kontakt s podložkou, aby nabrali rýchlosť do rovinatejšej časti.

slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila na 9. mieste – Foto: tasr

Šťastná sedmička

Gutová-Behramiová sa na trať vydala so sedmičkou, maximálne sa usilovala o jazdu v zjazdárskom postoji. Zároveň sa jej darilo oblúky prechádzať čisto a vysokou stopou. Hoci na treťom a štvrtom medzičase mierne zaostávala, do cieľového úseku si priviezla vysokú rýchlosť a tesne sa dostala do zelených čísel. Rozdiel dvoch stotín medzi ňou a Siebenhoferovou bol v prepočte 56 centimetrov.