eReport.sk
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Beblavý natrel Sulíka: Nech Haščáka zavrú, ale proti Pente nemusíme ísť!

Bývalý poslanec Miroslav Beblavý si nedávno zobral na mušku oligarchov na Slovensku a prezradil aj niečo z politického zákulisia. Pred voľbami vraj navrhovali zákon, ktorý mal oslabiť moc finančných skupín v zdravotníctve a médiách.

„Richard Sulík mi povedal – nech Haščáka zavrú, ak niečo spáchal, ale nemusíme kvôli tomu robiť takýto zákon proti Pente,“ napísal na svojej sociálnej sieti Beblavý s tým, že mal šéfa SaS upozorniť, že keby aj vrchných oligarchov odsúdili, ak neurobia nič s ekonomickou podstatou ich moci, tak sa vrátia buď oni, alebo nový oligarchovia. „A už sa to deje,“ povzdychol si Beblavý a ako príklad uviedol pôdohospodárstvo. „Pred voľbami existovala politická zhoda na dvoch veciach v pôdohospodárstve. Treba celkovo dávať z eurofondov poľnohospodárom menej peňazí cez priame platby na hektár, ktoré nemotivujú k vyššej pridanej hodnote a zamestnávaniu ľudí, ale len k zatrávneniu či osiatiu jednoduchých plodín typu pšenice či repky, ktoré sú v tak veľkých množstvách ešte aj problémové pre krajinu a životné prostredie,“ tvrdí bývalý poslanec.

Druhou zhodou malo byť obmedzovanie priamych platieb pre veľké konglomeráty, ktoré sú ovládané finančnými skupinami. „Po voľbách presne také opatrenia aj minister Mičovský ohlásil. Dnes sme však zistili, že to bude v skutočnosti presne naopak – minister navýši priame platby o 60 miliónov, takže namiesto poklesu bude rast. Vezme ich práve z projektov na rozvoj agrosektora, ktoré nás mali posúvať preč od tradičného modelu. Na priamych platbách dostanú viac malí farmári, ale aj finančné skupiny. J&T, sabolovci a mnohí ďalší sa môžu tešiť na milióny eur a my ostatní budeme ďalej počúvať plač o tom, ako slovenské poľnohospodárstvo nezamestnáva a ani nemá úspech na domácich pultoch,“ uzavrel Beblavý.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.