Bayern v súboji o prvé miesto úspešnejší, rozhodol Lewandowski

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v šlágri 13. kola nemeckej Bundesligy na pôde Bayeru Leverkusen 2:1 a zakončia rok na čele tabuľky. O triumfe Bavorov rozhodol v záverečných sekundách nadstaveného času svojím druhým gólom Robert Lewandowski.

Pozrite si krásny gól českého útočníka:

Po krátkej vianočnej prestávke sa súťaž opäť naplno rozbehne 2. januára. Bayer sa ujal vedenia v 14. minúte po peknom voleji Patricka Schicka. Český útočník mohol v 28. minúte zvýšiť na 2:0, jeho gól však neplatil pre ofsajd. V závere prvého polčasu po chybnej rozohrávke domácich sa po centri do šestnástky dostal k lopte Robert Lewandowski a hlavou do odkrytej bránky vyrovnal na 1:1. Držiteľ ceny pre Hráča FIFA za rok 2020 napokon zabezpečil pre Bayern cenné tri body. V tretej minúte nadstaveného času poľský kanonier vystrelil z ľavej strany šestnástky a jeho pokus zrazil Edmond Tapsoba do protismeru brankára Lukáša Hrádeckého.