eReport.sk
Marta Bassinová, foto:tasr

Bassinová premiérovo šampiónkou, vyhrala paralelné preteky

Domáca lyžiarka Marta Bassinová sa stala prvou majsterkou sveta v paralelných pretekoch. V talianskej Cortine d’Ampezzo pri utorňajšej premiére súťaže na šampionátoch zdolala vo finále Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú.

Vlhová nedokončila kvalifikáciu

Bronz si vybojovala Francúzka Tessa Worleyová, ktorá v súboji o tretie miesto predstihla Američanku Paulu Moltzanovú. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová nedokončila svoju kvalifikačnú jazdu a chýbala vo vyraďovacej časti. Najlepší čas predpoludňajšej kvalifikácie (32,69 s) dosiahla Švajčiarka Wendy Holdenerová v modrej dráhe, v tej červenej bola najrýchlejšia Slovinka Meta Hrovatová (32,78 s). Holdenerová začala KO fázu na dve jazdy, ktorá sa už konala na inom svahu ako kvalifikácia, suverénne. V osemfinále vyradila Ninu O’Brienovú a v prvej štvrťfinálovej jazde si vypracovala polsekundový náskok pred ďalšou Američankou Paulou Moltzanovou. V odvete však Moltzanová zužitkovala rýchlejšiu červenú trať a ukončila šance jednej z najväčších adeptiek na medailové umiestnenie.

Premiérové víťazstvo pre Bassinovú

Pre hostiteľskú krajinu získala prvú medailu na šampionáte a pre seba premiérový titul majsterky sveta. „Je to neuveriteľné, fantastické. Na tento moment som dlho čakala. Som šťastná, že som si prvú individuálnu medailu na šampionátoch vybojovala na domácom snehu,” povedala 24-ročná Bassinová podľa portálu laola1.at.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.