eReport.sk
Basketbalisti Slovenska, archívna snímka. Zdroj:tasr

Basketbal: Postup z predkvalifikácie ME žije, Slováci zdolali Severné Macedónsko

Basketbalisti Slovenska zostávajú v hre o postup v D-skupine predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2025. Vo svojom predposlednom vystúpení zvíťazili vo štvrtok v Leviciach nad Severným Macedónskom 82:73. Zverenci trénera Aramisa Nagliča zaznamenali tretie víťazstvo za sebou, navyše v prípade rovnosti bodov majú lepšie vzájomné skóre s týmto súperom. O postupujúcom sa rozhodne v záverečný deň, v nedeľu 26. februára o 15.30 h odohrá Slovensko duel proti Dánsku.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poľský prezident Andrzej Duda
  2. Zomrel svetoznámy spisovateľ
  3. Šport je apolitický
  4. V čom je rozdiel?

Začiatok zápasu

Slováci vstúpili do dôležitého súboja predkvalifikácie ME 2025 s veľkým sebavedomím. Najskôr zaznamenali na úvod 6 bodov za sebou a následne sa trojkovou streľbou dostali do vedenia 11:3, čím donútili súpera k rýchlemu oddychovému času.

Po ňom sa dostalo k slovu aj Severné Macedónsko, ktoré v podstate okamžite predviedlo, prečo je líder D-skupiny.

Priebeh

V priebehu niekoľkých momentov takmer kompletne zmazalo manko a razom to bola oveľa vyrovnanejšia partia. Domáci basketbalisti si ale pomohli dobrou koncovkou, prvú štvrtinu napokon vyhrali 22:15. Pre slovenský výber bolo dôležité, že sa bodovo chytili viaceré hráči a že lídra súpera Shortsa sa darilo držať na prijateľných číslach.

Druhá štvrtina bola najmä v réžii hostí, ktorí efektívne odstavili útočné zbrane Slovákov a nekompromisne trestali chyby v defenzíve, čím sa ujali vedenia. Zverencom Aramisa Nagliča si takýto scenár nepáčil, duo Krajčovič a Malovec zavelilo k 12-bodovej šnúre a obratu.

Vedenie mohlo byť aj vyššie, nebyť výpadkov koncentrácie, ale ideálna bodová koncovka Krajčoviča priniesla po polčase stav 44:38 pre Slovensko.

Po prestávke

Vstup po prestávke sa domácim vydaril, Severné Macedónsko nepustili k žiadnemu výraznejšiemu náporu, respektíve obratu. Ideálne fungovala najmä spolupráca a produkcia Brodzianskeho s Krajčovičom, svojmu súperovi v skupine sa začali bodovo vzďaľovať.

Veľmi dôležitý okamih prišiel v 8. minúte tejto časti, Krajčovič upravil úspešnou trojkou na 54:44, čo bol vtedy najvyšší slovenský náskok v zápase.

Obrat

Domáci sa dostali na koňa, v obranne nekompromisne zastavovali Severné Macedónsko a v útoku úspešne premieňali svoje šance. Opäť sa podarilo takmer s klaksónom zakončiť štvrtinu, Malovec zvýšil vedenie Slovenska na 61:46.

Víťazstvo

Náskok hneď v úvode štvrtej časti sa dostal na 20 bodov, čím sa potrebné víťazstvo priblížilo. Keď k tomu hostia riešili viac nebasketbalové veci, tak vedenie sa darilo držať na komfortnej úrovni.

S blížiacim sa koncom sa však Severným Macedóncom darilo približovať a potrebné víťazstvo Slovákov bolo razom trochu v ohrození. Dianie sa ale rýchlo vrátilo do normálu a o domácom úspechu už nebolo pochýb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Basketbal: Postup z predkvalifikácie ME žije, Slováci zdolali Severné Macedónsko

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti