Philippe Coutinho, foto:instagram

Barcelona bez Messiho zaváhala, smoliar Braithwaite

Futbalisti FC Barcelona stratili ďalšie body v tejto sezóne španielskej La Ligy, keď v zápase 16. kola iba remizovali doma s Eibarom 1:1. Podľa trénera Ronalda Koemana sa na výkone „blaugranas“ negatívne prejavila absencia Lionela Messiho, Argentínčan nemohol nastúpiť pre zranenie pravého členka.

Duel s Eibarom sledoval iba z tribúny, zahalený v zimnej bunde. Po záverečnom hvizde ho kamera zachytila, ako nespokojne krúti hlavou. Messiho zdravotné problémy by podľa španielskych médií nemali byť vážne. „Samozrejme, Leo nám chýbal. V každom zápase je rozdielový hráč,“ poznamenal Koeman po stretnutí, v ktorom jeho zverenci nepremenili viacero šancí. Smoliarom bol najmä Martin Braithwaite, dánsky útočník mal dve veľké príležitosti poslať Barcelonu v prvom polčase do vedenia.

Už v 8. minúte nepremenil pokutový kop, ktorý nariadil rozhodca po faule na Ronalda Arauja v šestnástke hostí. Braithwaite z bieleho bodu netrafil ani bránu. V 25. minúte po centri Juniora Firpa z ľavej strany rozvlnil sieť, no rozhodcovia neuznali gól pre ofsajd. V druhom polčase nevyužil ďalšiu šancu striedajúci Ousmane Dembele, ktorý stroskotal na brankárovi Markovi Dmitrovičovi. Hostia však aktívnym pressingom otupili tlak domácich a v 57. minúte sami gólovo udreli.

Stopér Araujo zaváhal pri rozohrávke, Kike Garcia mu zobral loptu a svoj únik chladnokrvne zakončil. Domáci sa zmohli už len na jednu odpoveď, o desať minút neskôr po prihrávke Firpa vyrovnal Dembele. „Nechápem, ako sme tento zápas nemohli vyhrať. Vytvorili sme si dostatok šancí, nepremenili jedenástku, dovolili sme súperovi skórovať z jeho jedinej strely na bránu,“ lamentoval Koeman.