eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr/ap

„Barbarský teroristický čin“: Samovražedný útoku si vyžiadal 21 obetí

Počet obetí piatkového samovražedného bombového útoku v somálskom meste Galkayo stúpol na 21, informovali v sobotu tamojšie úrady. Útok sa odohral krátko pred tým, ako na štadióne očakávali príchod predsedu somálskej vlády.

Podľa agentúry DPA úrady uviedli, že väčšina zo zabitých boli vojaci vrátane troch veliteľov. Zranenia utrpelo 19 ďalších ľudí.

Somálsky premiér Mohamed Hussein Roble, ktorý sa úradu ujal v septembri, sa v sobotu zúčastnil na pohrebe zabitých vojakov. Útok odsúdil ako „barbarský teroristický čin“.

Samovražedný atentátnik podnikol útok v tesnej blízkosti štadiónu, kde sa ľudia sa zhromaždili, aby privítali premiéra.

K útoku sa prihlásila islamistická skupina aš-Šabáb s tým, že jej cieľom bol premiér Roble.

Somálsko je už desaťročia zmietané vojnou a anarchiou. Ozbrojenci z aš-Šabábu, ktorí sú napojení na medzinárodnú teroristickú sieť al-Káida, sa dlhodobo pokúšajú zvrhnúť somálsku ústrednú vládu, ktorú okrem približne 700 príslušníkov armády USA podporuje aj približne 20 000 vojakov Africkej únie. Aš-Šabáb presadzuje v Somálsku radikálny výklad islamského práva šaría.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Barbarský teroristický čin“: Samovražedný útoku si vyžiadal 21 obetí

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php