eReport.sk
Alojz Baránik (SaS). Foto: tasr

Baránik chce kontrolu prokuratúry vládou: O návrhu má ešte hovoriť koalícia

Poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Baránik (SaS) navrhuje, aby verejnú kontrolu nad činnosťou prokuratúry vykonávali parlament a vláda alebo v jej mene člen vlády. K navrhovaným zmenám v Ústave SR podal pozmeňujúci návrh, ktorým by chcel riešiť novú definíciu prokuratúry. O jeho návrhu má hovoriť ešte vo štvrtok koaličná rada. Ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) Baránik o tomto návrhu vopred informoval, potvrdil pre TASR Peter Bubla z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti.

„Rokovali sme o tom aj s pánom Baránikom. Máme výhrady. Verím, že si na koaličnej rade ujasníme postoj k tomuto pozmeňujúcemu návrhu,“ povedal pre TASR šéf klubu Sme rodina Peter Pčolinský. Doplnil, že koaličná rada má rokovať o všetkých navrhovaných zmenách v ústave.

Hnutie OĽANO si chce Baránikov návrh prebrať na klube a následne svoj postoj odprezentovať s koaličnými partnermi, skonštatoval šéf poslaneckého klubu Michal Šipoš. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) potvrdil, že o Baránikovom návrhu má hovoriť koaličná rada.

O reforme justície a ústavných zmenách rokuje od štvrtkového rána parlament. Do diskusie je písomne prihlásených viacero poslancov. Plénum tak o návrhu pravdepodobne nestihne vo štvrtok hlasovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránik chce kontrolu prokuratúry vládou: O návrhu má ešte hovoriť koalícia

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti