tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Baránek v komentári pre eReport: Iba šialenec v kríze začne kriminalizovať názorovú inakosť

Ďalšia obeť hovorí: „Bol som v silách sebaobrany. Zajali ma, bodali ma nožom a bili ma nejakým kovovým predmetom po chrbtici a tiež po nohách. Žiadali, aby som sa priznal, že som terorista, a tak ďalej. Dávali mi elektrošoky. Čo je skutočne neobyčajné je to, že takto ma bili aj priamo v súdnej sieni, pred sudcom…“ (str. 34 Správy…)

Ďalšia obeť hovorí: „“Držali nás v chladiarenskom sklade letiska Mariupol… Jeden chlap mal v nohe prerezané šľachy a ďalší bol oskalpovaný. Koža z hlavy mu zmizla…“ (str. 36 Správy…)

Autori: „Prevažná väčšina opýtaných zadržaných osôb uviedla, že prostredníctvom mučenia a vyhrážok ich ukrajinské orgány prinútili podpísať priznania, v ktorých uviedli, že sú agentmi ruskej tajnej služby. (str. 38 Správy…)

Jurij Bondarenko, bojovník sebaobrany: „Videl som mladého muža, bol vyzlečený celý modrý a zbitý, jeho telo bolo pokryté modrinami a triasol sa. Zastrelili ho. Zozadu prišiel dôstojník a zastrelil ho. V kostole. Niektorí muži nám povedali, že prinútili našich chlapcov bežať cez mínové pole. Z desiatich ľudí sa vrátilo len päť.“ (str. 65 Správy…)

Naše zlo a varovanie

Takto by som mohol pokračovať ďalej, tie nechutnosti sa ale opakujú a opakujú. Ale – je jedno, kto umiera, je jedno, kto zabíja. Každý umučený a mŕtvy si zaslúži našu ľútosť a každý mučiteľ a vrah si zaslúži odsúdenie. Bez ohľadu na to, či je to Rus, alebo Ukrajinec. Nesmieme vytvárať nadľudí, ktorých utrpenie vyvyšujeme a podľudí, ktorých utrpenie nestojí za zmienku. A nesmieme adorovať jedných vrahov len preto, aby sme iných vrahov mohli trestať. Toto nie je spravodlivosť, toto je hra na bohov, ktorými nie sme. Nenáleží nám to. Ale my sa na bohov hráme. Dokonca jedných vrahov vystavujeme na obdiv, namiesto toho, aby sme sa opýtali – ktorá sliepka zniesla toto vajce zla? A z ktorého vajca zla sa tá sliepka vyliahla? Čo bolo skôr? Na záver uvediem jedno varujúce svedectvo zo Správy…

Ukrajinský tréner karate, majster sveta a Európy v karate, Pyotr B. Gilyov: „Sú nemilosrdní. Ľudský život pre nich nič neznamená. A nikto ich neberie na zodpovednosť, keď zabíjajú ľudí, nikoho to nezaujíma. Nikto sa ich nikdy nepýtal, prečo to urobili. Inými slovami, títo ľudia si robia, čo chcú. Tento gang nie je len problémom Ukrajiny. Ukrajina sa v skutočnosti nedokázala vyrovnať s ničím a s nikým. Chcem, aby sa o nich medzinárodné spoločenstvo dozvedelo, pretože keď utečú, všetci pôjdu do Európy. Ochutnali krv, neposlúchajú nikoho, ani žiadny zákon. Bol by to obrovský a mimoriadne vážny problém pre medzinárodné spoločenstvo, pre mierumilovných Európanov…“ (str. 59 Správy…)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek v komentári pre eReport: Iba šialenec v kríze začne kriminalizovať názorovú inakosť

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku