eReport.sk
Česká speváčka má problém nájsť si prácu, foto: profimedia

Bára Basiková o celoživotnej traume: Doma ma mlátili za zlé známky

Česká speváčka Bára Basiková pôsobí ako vyrovnaná žena, v skutočnosti ale hviezda niekoľkokrát trpela vážnymi depresiami a zvažovala aj, že so životom skoncuje.

Bára Basiková patrí medzi najväčšie hviezdy českého šoubiznisu. Speváčka bola trikrát vydatá a zo vzťahov má dvojčatá Annu a Márie a benjamínka Theodora, ktorého si zaobstarala v neskoršom veku, so svojím posledným manželom Petrom Polákom. Basiková sa snažila vždy byť pre svoje deti dokonalou matkou, sama totiž nemala dobré rodinné zázemie, a preto už odmala trpela depresiami.

Matka ju nechcela

Muzikálová hviezda mala problémy s psychikou od detstva, uvedomila si to ale v až v neskoršom veku. „Už ako dieťa som bývala často smutná a uplakaná, povedala by som až pesimistická. Neskôr som navyše zistila, že ako dieťa som trpela depresiami,” zverila sa Bára Basiková v relácii CNN Prima News. Dôvodom jej úzkostí bola matka, ktorá ju mlátila napríklad za zlé známky a zanechala v nej hlbokú traumu. „Mama ma mala v osemnástich a asi ma brala ako príťaž. Tiež mi v slabých chvíľkach povedala, že ma nechcela. Ale už som sa zmierila s tým, že si to so sebou ťahám celý život,” vrátila sa v rozhovore Basiková do bolestivej minulosti. Preto začala premýšľať o samovražde.

Prehovorila tri roky po matkinej smrti

Prvýkrát začala Bára Basiková uvažovať o predčasnej smrti ešte predtým, než sa stala matkou troch detí. „Vo chvíli, keď sa dostaví taký pocit, prestávate vnímať svet okolo seba. Nevidíte žiadny záchytný bod alebo nádej. Bol to ťažký boj. Lekári mi však pomohli uvedomiť si, že mám celý život pred sebou. Navyše som už vtedy túžila mať deti. Bol to môj celoživotný cieľ a túžba,” opísala. Ďalší problém prišiel v druhom manželstve s Jaromírom Pizingerom, ktorý speváčku psychicky týral. Napríklad počítal kalórie a odmeral jej dávky potravín, čo z Basikovej skoro urobilo anorektičku. Vtedy začala opäť premýšľať nad samovraždou, deti ju ale podržali. „Hovorila som si, že im to nemôžem urobiť. Bol by to nesmierny zločin a obrovská chyba,” vyznala sa.

Foto: profimedia instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport