tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ján Nosko. Foto: tasr

Banskobystrický primátor: Ľudia sú z rozhodnutia Milanovej a Naďa znechutení!

Primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko v stredu adresoval list ministerke kultúry Natálii Milanovej a ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (obaja OĽANO), aby sa dozvedel, čo ich viedlo k rozhodnutiu presunúť Múzeum SNP, ktoré v súčasnosti spadá pod rezort kultúry, pod rezort obrany, čím by sa stalo súčasťou Vojenského historického ústavu. Zároveň ich požiadal o osobné stretnutie. Nosko o tom informoval v stredu na sociálnej sieti.

„Dnes som navštívil aj zamestnancov múzea, aby som si vypočul ich názory a postoje. Z rozhodnutia ministerstiev sú sklamaní, frustrovaní a znechutení. Pozorne sledujem diskusiu týkajúcu sa budúcnosti Múzea SNP, ktorá sa rozprúdila v okamihu, ako minister obrany spolu s ministerkou kultúry oznámili skutočnosť, že najvýznamnejšia kultúrna inštitúcia v Banskej Bystrici prejde spod správy ministerstva kultúry do pôsobnosti rezortu obrany,“ reagoval Nosko.

Chcú veriť, že v budúcnosti nebudú výčitky

Podľa neho Múzeum SNP patrí k základným mestotvorným prvkom a je jednou z najvýznamnejších medzinárodne akceptovaných inštitúcií v tejto oblasti. Komplexne sa venuje vojenskej histórii, spracovaniu a prezentácii SNP v širokom historickom kontexte a aj vzdelávacím aktivitám.

 „Som presvedčený, že akékoľvek, aj keď dobre mienené rozhodnutie, nemôže oslabiť komplexnosť Múzea SNP a viesť k strate hodnôt, na ktorých vedenie a zamestnanci Múzea SNP dlhé roky pracovali a ktoré sa stali v priebehu rokov symbolom demokracie a vyspelosti národa. Dovolím si tvrdiť, že celé mesto Banská Bystrica, jeho obyvatelia či kultúrna obec citlivo vnímame aktuálnu situáciu a chceme veriť, že nakoniec bude prijaté také rozhodnutie, ktoré nám ďalšie generácie nebudú vyčítať,“ zdôraznil Nosko.

Zdroj: fb/noskojan

Prechod Múzea SNP do pôsobnosti ministerstva obrany má byť iba procesom zmeny zriaďovateľa. „Neruší sa žiadna funkcia múzea, neruší sa nič, čo v tom múzeu doteraz fungovalo, jeho náplň, poslanie. Bude fungovať tak ako doteraz s tým, že bude pod iným zriaďovateľom,“ povedala Milanová v utorok (11. 5.).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Banskobystrický primátor: Ľudia sú z rozhodnutia Milanovej a Naďa znechutení!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku