eReport.sk
Banskobystrickí mestskí policajti počas preventívnej akcie v v jednej z rómskych osád. Foto: FB/mspbb

Banskobystrickí policajti a ľudia zo sociálnej služby vyrazili medzi Rómov. Priniesli aj rúška


BANSKÁ BYSTRICA – Keďže marginalizované rómske komunity tvoria aj v Banskej Bystrici špecifickú rizikovú skupinu v rámci ochrany obyvateľstva pred šírením nového koronavírusu, mestská polícia (MsP) a pracovníčky terénnej sociálnej služby krízovej intervencie z banskobystrického magistrátu navštívili 30. septembra a 1. októbra štyri rómske osady.

V Podlaviciach, Riečanvode, Cementárenskej ceste a v lokalite Na Hrbe ich informovali o prevencii a tiež o vyhlásení núdzového stavu. Zverejnila to banskobystrická MsP na sociálnej sieti.

„Rómske osady s vyššou hustotou obyvateľov sa stávajú rizikovou skupinou. Je to najmä pre spôsob života niektorých ich členov, ktorí majú nedostatočné hygienické podmienky a nižšie povedomie o hygiene. Niektorí z nich sú už vo vyššom veku a trápia ich rôzne choroby,“ uviedla MsP.

Cieľom preventívnej akcie bolo poskytnúť základné informácie o prijatých opatreniach Úradu verejného zdravotníctva SR a opatreniach, ktoré treba dodržiavať pri ohrození verejného zdravia. Zároveň občanom poskytli rúška na prekrytie horných dýchacích ciest.

https://www.facebook.com/mspbb/posts/3744709308924396

Zdroj: tasr, foto: facebook.com/mspbb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Banskobystrickí policajti a ľudia zo sociálnej služby vyrazili medzi Rómov. Priniesli aj rúška

KOMENTOVALI STE: