eReport.sk
Šéf americkej diplomacie Antony Blinken Foto: tasr

Balík vojenskej pomoci Ukrajine? Blinken s Austinom to avizujú

Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalší balík vojenskej pomoci. Ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému to na nedeľňajšom stretnutí v Kyjeve povedali americký minister zahraničných vecí Antony Blinken a minister obrany USA Lloyd Austin. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Biden nominuje svojho veľvyslanca

Blinken tiež avizoval, že na Ukrajinu sa v priebehu tohto týždňa začnú vracať americkí diplomati, píše agentúra AFP s odvolaním sa na zdroj oboznámený so situáciou. Americký prezident Joe Biden zároveň čoskoro nominuje svojho veľvyslanca na Ukrajine. Budova americkej ambasády v Kyjeve však zatiaľ zostane zatvorená.

Na vojenskú pomoc sa „poskladá“ 15 krajín

Americkí ministri oznámili, že na vojenskú podporu Ukrajiny a 15 ďalších spojeneckých krajín Washington vyčlení 713 miliónov dolárov, pričom 322 z nich priamo pre Kyjev. Zvyšok financií bude rozdelený medzi členské štáty NATO a iné krajiny, ktoré Ukrajine poskytli vojenskú pomoc, vysvetľuje AP.

Zelenskyj predtým v nedeľu avizoval, že od americkej delegácie na čele s Austinom a Blinkenom očakáva výsledky v oblasti dodávok zbraní i bezpečnostných záruk. „Nemôžete k nám dnes prísť s prázdnymi rukami… očakávame špecifické veci a špecifické zbrane,“ povedal.

Bude vás zaujímať:

  1. Britský minister Oliver Dowden.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Balík vojenskej pomoci Ukrajine? Blinken s Austinom to avizujú

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti