eReport.sk
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Foto: tasr/ap

Baerbocková žiada G20 o spoločnú reakciu na ruskú útočnú vojnu

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková pred stretnutím ministrov zahraničných vecí skupiny G20 na indonézskom ostrove Bali (7.-8. júla) požiadala o spoločnú reakciu na ruskú útočnú vojnu na Ukrajine. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

„Je naším spoločným záujmom, aby bolo medzinárodné právo dodržiavané a rešpektované,“ povedala. „To je zároveň dôvod, prečo Rusku nedovolíme prevziať priestor na rokovaniach,“ dodala. Stretnutie sa začína vo štvrtok 7. júna, pracovné rokovania budú v piatok. Na summite sa má zúčastniť aj ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, pripomína DPA. V jeho pláne sú bilaterálne rozhovory s ďalšími ministrami zahraničných vecí, píše DPA s odvolaním sa na ruskú tlačovú agentúru TASS.

G20 je skupina hospodársky najvyspelejších krajín sveta, kam patria aj krajiny s autoritárskymi režimami ako Rusko, Čína a Saudská Arábia, píše DPA. Indonézia v súčasnosti zastáva rotujúce predsedníctvo v skupine G20 a usporadúva aj tohtoročný summit v polovici novembra.

„Rusko nezabíja len bombami, ale aj prostredníctvom cieleného zneužívania závislostí a využívania hladu ako zbrane,“ povedala. To podľa jej slov pociťujú ľudia v Mali, Nigeri, Libanone, Argentíne aj v Indii. Preto je podľa nej dôležité poradiť sa a dosiahnuť dohodu so zahraničnými partnermi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baerbocková žiada G20 o spoločnú reakciu na ruskú útočnú vojnu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti