eReport.sk
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Foto: tasr/ap

Baerbocková: Palestínski civilisti musia byť pred útokom Izraela evakuovaní!

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková vo štvrtok počas návštevy Izraela žiadala evakuáciu civilného obyvateľstva z mesta Rafah na juhu Pásma Gazy predtým, ako Izrael začne ofenzívu. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko.
  2. Diktuje Scholz Rusku podmienky?
  3. Právo na spravodlivý proces

Apel na medzinárodné spoločenstvo

Baerbocková označila za dôležité, aby medzinárodné spoločenstvo robilo všetko pre to, aby sa ľudia z mesta dostali do bezpečia.

Palestínčania podľa jej slov potrebujú ochranný koridor vedúci do severnej časti Pásma Gazy ešte predtým, ako začne Izrael útočiť na bunky islamistických militantov v Rafahu.

Baerbocková tiež krajiny v oblasti Blízkeho východu žiada, aby vyvíjali nátlak na palestínske hnutie Hamas s cieľom dosiahnuť prepustenie rukojemníkov.

Izrael však môže všetko..

Izraelská armáda oznámila, že jej jednotky vo štvrtok vstúpili do Násirovej nemocnice v meste Chán Júnis v južnej časti Pásma Gazy. Akcia sa konala na základe „dôveryhodných informácií“, že palestínske hnutie Hamas tam zadržiavalo izraelských rukojemníkov a že v súčasnosti tam môžu byť ešte ukryté telá niektorých z nich.

Nemecká ministerka žiadala ukončenie utrpenia osôb v Pásme Gazy a viac dodávok humanitárnej pomoci na toto územie – konkrétne 500 nákladných áut denne. Toľko ich tam denne prichádzalo pred začiatkom vojny 7. októbra. Baerbocková požadovala otvorenie ďalších hraničných priechodov.

Vo štvrtok absolvovala stretnutia s izraelským prezidentom Jicchakom Hercogom, členom vojnového kabinetu Bennym Gancom i rodinnými príslušníkmi rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baerbocková: Palestínski civilisti musia byť pred útokom Izraela evakuovaní!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne