eReport.sk

Bachari a Rytmus prehovorili o fotke z basy: Čo stálo za pózovačkou s Černákom či vrahom bábätka?

Internet obletela kuriózna fotografia, na ktorej v leopoldovskej väznici zápasník Attila Végh a raper Patrik “Rytmus” Vrbovský pózovali s viacerými kriminálnikmi, medzi ktorými boli aj ťažkotonážni, viacnásobní vrahovia. Kto celú zvláštnu kompozíciu vyfotil? Prečo do basy známe celebrity zavítali? Aj na tieto otázky sa eReport pýtal Zboru väzenskej a justičnej stráže.

„Černák je jasný… Muž po ľavici Rytmusa vzadu s okuliarmi je Viliam Hauser – spoločne s Róbertom Mattom spáchali útok na Vietnamcov v Bratislave. Matta zastrelil 5 z nich, Hauser zahádzal bábätko perinami, udusilo sa,” popísal časť osadenstva fotografie David Púchovský, ktorý spravuje na sociálnych sieťach profil polície. Otázne tak je, ako sa dostali známe tváre slovenského športu a šoubiznisu do takejto “vychytenej” spoločnosti.

Fotografia z väznice v Leopoldove. – Foto: FB/MČ

Športovo-motivačná beseda

Zbor väzenskej a justičnej stráže po otázkach eReport k téme potvrdil, že fotografia vznikla pred dvoma rokmi v rámci športovo-motivačnej besedy s odsúdenými.

„Uvedená návšteva bola usporiadaná a uskutočnená v rámci kultúrno-osvetovej činnosti, ako jedného z prostriedkov zaobchádzania s väznenými osobami. Takéto aktivity (besedy, kultúrne, vzdelávacie a zábavné podujatia, …) sa organizujú v každom ústave štandardne,” reagoval zástupca riaditeľa – vedúci úseku koordinácie a styku s verejnosťou, odboru podpory centrálneho riadenia a komunikácie Alexander Balucha. Ten dodal, že fotografiu zhotovil jeden zo strážnikov v Leopoldove.

Raper Rytmus – Foto: Profimedia

„Zároveň bola okrem aktivity pre odsúdených zorganizovaná aj aktivita pre príslušníkov – ukážka výcviku sebaobrany so zásahovou skupinou ústavu Leopoldov. Návštevy sa zúčastnili Attila Végh, Patrik „Rytmus“ Vrbovský a tréneri bojového klubu Spartakus Fight Gym Trnava,” spresnil Balucha. Dodal, že fotografia, ktorá koluje internetom bola poskytnutá spomínanému bojovému klubu.

Viac o Rytmusovi tu:

Rytmus o besede v Leopoldove

K návšteve väznice sa už v minulosti vyjadril aj samaotný Végh, ktorý v relácii Topkast popísal svoje “priateľské” stretnutie s Černákom. „Cecky, breitlingy, vážny frajer, ujo,” opísal stretnutie s mafiánskym vrahom zápasník. Čakalo sa tak aj na reakciu samotného rapera. Tú prisľúbil nakoniec portálu pre mladých Refresher.

Pozvala ma väznica, tak ako aj pri ostatných besedách. Zbytočne by som to necielil na Mikuláša Černáka, pretože on je jeden z mnohých väzňov, ktorí tam sú. Bola to beseda pre všetkých bez rozdielov,povedal Rytmus pre portál.

Zážitok z basy a stretnutie s Černákom vraj spracovával týždeň. Taktiež opísal, že na spomínanej besede sa mohli zúčastniť len tí väzni, ktorí sa správali dobre. „Takže všetci tam sedia ako žiaci, ktorí neskáču do reči a správajú sa veľmi slušne,” opísal Vrbovský.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport