eReport.sk
Janka Bittó Cigániková Foto: tasr

Až 17 eur za Sputnik?! Cigániková šokuje o ruskej vakcíne a vyzvala ľudí, aby nevolili Matoviča

Niekoľkonásobne drahšia? Ešte stále šéfka zdravotníckeho výboru v parlamente Jana Bittó Cigániková prezradila kuloárne informácie, ktoré medzi politikmi kolujú. Jedna dvojdávka Sputnika vraj stojí 17 eur, pričom AstraZeneca stojí iba niečo vyše eura.

„Neviem presnú cenu Sputnika, lebo sa to utajuje, ale teraz hovorím, aké reči kolujú. Takže AstraZeneca by mala byť za 1,20 € a o Sputniku sa hovorí, že 17 € za dvojdávku. A je to vakcína založená na rovnakom princípe,“ prezradila liberálka vo svojom pravidelnom živom vstupe, počas ktorého odpovedá na otázky fanúšikov.

Koľko stál Sputnik nikto oficiálne nevie. V kuloároch sa hovorí o škandalóznej sume. – Foto: tasr

„Ja som bola veľmi nemilo prekvapená z toho, aké podklady nám Rusi dali, napriek tomu, že som vedela, že nechcú registrovať v EMA. Ale mala som pocit, že keď majú dobrý výrobok, tak prečo by mali nejaký problém. A ja vám poviem, že ja mám aj dosť „insiderských“ informácií a vôbec vo mne nevzbudzuje Sputnik dôveru. Určite ho nebudem odporúčať svojim blízkym a svojej rodine,“ nechala sa počuť šéfka zdravotníckeho výboru s tým, že netvrdí, že Sputnik je zlá alebo nebezpečná vakcína, ale že k nej nie je dostatok dát. „Nepoznáme ani riziká. Ja si radšej vyberiem vakcínu, ktorá nejaké riziká má, ale ich poznám. To je dôležité,“ zdôraznila.

Bittó Cigániková sa počas lifestreamu rozkecala. – Foto: sita

Bittó Cigániková mala v minulosti napätý vzťah nielen s exministrom zdravotníctva Marekom Krajčím, ale aj bývalým premiérom Igorom Matovičom. Expredseda vlády mal žiadať jej hlavu ako predsedníčky zdravotníckeho výboru, ju zase naštvali Matovičove slová, keď tvrdil, že kope za finančnú skupinu Penta. Liberálka sa netají tým, že by Matoviča najradšej videla mimo vlády.

Chcete istotu? Nevoľte Igora, vyzýva Bittó Cigániková. – Foto: tasr

„Úprimne si myslím, že by všetkým pomohlo, keby nebol Igor Matovič vo vláde. My sme to aj chceli. Bohužiaľ, nemáme ani taký politický výtlak, myslím tým percentá a ani kolegovia z ostatných strán to nepovažovali za tak dôležité. Musíme nejak vnímať aj politickú realitu,“ vzdychla si politička, ktorá pripojila aj výzvu. „Keď budete chcieť na budúce istotu, netreba Igora voliť. Treba dať väčší mandát SaSke. Pretože čím máme väčší mandát, tým sme silnejší. Keď sme toto dokázali ako 6 percentná strana, takúto výmenu ministra zdravotníctva a výmenu premiéra, tak si predstavte, čo by sme dokázali ako 26 percentná strana. Smelo do toho. Netreba zabudnúť a budúce voľby naozaj treba dať podporu tým, o ktorých si myslíte, že by to zvládali lepšie,“ nabáda Bittó Cigániková.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport