Sklamaný tréner Atletica Diego Simeone, foto:tasr

Atleticu sa rozplýva sen o titule, prehrali druhýkrát v sezóne

Futbalisti Atletica Madrid prekvapujúco prehrali v sobotňajšom domácom zápase 24. kola španielskej La Ligy s Levante 0:2. O prehre lídra súťaže rozhodli gólmi hosťujúci Jose Morales v 30. minúte, resp. Jorge de Frutos v 90.+5 minúte.

Atletico zaznamenalo v La Lige len druhú prehru v sezóne. Presný zásah de Frutosa sa zrodil pri vabanku Atletica do prázdnej brány. „Los Colchoneros“ nezískali ani bod po 11 dueloch. V sezóne nestačili iba na Real Madrid na jeho ihrisku 12. decembra v zápase 13. kola. Pred „bielym baletom“ majú náskok 6 bodov.

V dôležitom záchranárskom súboji uspelo v sobotu doma Elche, ktoré zdolalo Eibar 1:0. Nováčik súťaže tak spoznal pocit víťazstva po 16 dueloch. Predtým získal tri body ešte 23. októbra v 7. kole proti Valencii. Jediný gól duelu dal v 33. min po rohovom kope Daniel Calvo.