Douglas Costa v súboji o loptu, foto:instagram

Atlético zobralo bod zo zápasu s Bayernom Mníchov

V zápase skupinovej fázy Ligy Majstrov medzi Atléticom Madrid a minuloročným európskym víťazom Bayernom Mníchovom zišla remíza 1:1. Bayern má napriek straty bodov istotu postupu do vyraďovacej fázy.

Atlético v utorok na štadióne Wanda Metropolitano privítala mníchovský Bayern. Nemecký majster a víťaz minuloročnej edície Ligy Majstrov predvádza skvelé výkony. V zápase s Atléticom Bayernu chýbalo viacero kľúčových hráčov ako Robert Lewandowski či kapitán mužstva brankár Manuel Neuer. Zápas začal už klasicky minútou ticha za futbalovú legendu Diega Maradonu, ktorý nečakane zomrel minulú stredu.

Lepšie vstúpili do zápasu domáci hráči, ktorý v prvom polčase prestrieľali Bayern v pomere 9:2. V 26. minúte sa za domácich presadil Portugalčan João Félix, ktorému sa v aktuálnej sezóne darí. Vyrovnanie prišlo až v závere zápasu, keď v 86. minúte odpískal rozhodca Turpin pokutový kop pre Bayern. Ten pohodlne premenil Thomas Müller a vyrovnal tak na konečných 1:1. Remíza znamená koniec neuveriteľnej série Bayernu bez straty bodov v Lige Majstrov. Naposledy prehrali v osemfinále vyraďovacej fázy v sezóne 2018/19 s neskorším víťazom s FC Liverpool.