Atletico si proti Chelsea verí, Bayern má pohodlný náskok v odvete

Futbalisti Atletica Madrid veria, že napriek prehre v prvom zápase s londýnskou Chelsea 0:1 dokážu zabojovať o postup do štvrťfinále Ligy majstrov 2020/2021.

V dnešnej odvete (21.00 h) chcú predviesť podobný kúsok ako vlani na štadióne Liverpoolu, keď v predĺžení otočili nepriaznivý stav a vyradili vtedajšieho úradujúceho majstra súťaže. V druhom dnešnom osemfinále privíta Bayern Mníchov rímske Lazio, ktoré v prvom stretnutí zdolal vysoko 4:1.

Atletico si musí zopakovať výsledok proti Liverpoolu

Atletico vlani vyhralo prvé osemfinále 1:0, „The Reds“ však na Anfield Road vyrovnali stav a duel pokračoval v predĺžení. V ňom zvýšil na 2:0 Roberto Firmino, ale potom prišiel veľký obrat zverencov Diega Simeoneho, keď sa dvakrát presadil Marcos Llorente a raz Alvaro Morata. Teraz je situácia o čosi ťažšia, keďže Atletico musí v stredu na Stamford Bridge doháňať už od začiatku manko z prvého stretnutia 0:1.

„Musíme si spomenúť na to, čo sme dokázali v minulej sezóne proti Liverpoolu. Ukázali sme, že sme schopní vyhrávať takéto zápasy. Pôjdeme za tým a pôjdeme si pre víťazstvo. Vo veľkých zápasoch sme už ukázali, že keď veci naberú nesprávny smer, dokážeme odpovedať,“ uviedol hrdina vlaňajšieho duelu s Liverpoolom Llorente.