eReport.sk
Vladimír Krčméry , foto: tasr

Ataky na odborníkov: Ľudia agresívne útočia na lekárov a epidemiológov

Premiér Eduard Heger je mimoriadne znepokojený a zarmútený z útokov skupiny obyvateľstva voči niektorým lekárom a epidemiológom na Slovensku. Uviedol to na sociálnej sieti. Vyzval prokuratúru a políciu pozorne sledovať aktivity a dôrazne zasiahnuť, ak to bude potrebné.

„Agresívne ataky na odborníkov sú hlboko neetické a považujem ich za neprípustné. Musím zároveň vyzvať prokuratúru a policajné zložky, aby pozorne sledovali tieto aktivity a dôrazne zasiahli v prípadoch, ak si to bude situácia vyžadovať,” vyhlásil Heger. Odborníci pracujú podľa premiéra v záujme ochrany zdravia a života občanov. „Dokážem si predstaviť, že ľudia s odborníkmi nie vždy súhlasia, no mali by sme sa rešpektovať,” doplnil.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v stredu povedal, že protesty bude monitorovať polícia. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová rešpektovali súkromie týchto ľudí, “ktorí obetavo počas najťažších chvíľ pandémie pracovali pre svojich spoluobčanov”. Toto konanie považuje za zvrátené. „Keď chcú títo občania protestovať, nech protestujú pred úradom vlády, alebo na iných verejných priestranstvách. Ale nech dajú pokoj rodinám vedcov a odborníkov, ktorí dlhé mesiace robili všetko preto, aby ochránili ľudí pred následkami pandémie,” uviedla v stanovisku.

Mimoparlamentná strana Spolu uviedla, že voči neohláseným demonštráciám, na ktorých sa účastníci vyhrážajú odborníkom, by mala rázne zasiahnuť polícia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport