eReport.sk
Jose Mourinho, foto:ig/josemourinho

AS Rím porazil Feyenoord. Mourinho po triumfe v slzách: Zapísali sme sa do histórie

Pred jedenástimi mesiacmi prevzal kormidlo v AS Rím s cieľom získať pre taliansky futbalový tím historickú trofej. Po splnení misie a triumfe v prvom ročníku Európskej konferenčnej ligy sa neubránil slzám. Portugalský tréner Jose Mourinho uspel aj v piatom finále európskej klubovej súťaže. Triumf Rimanov na Národnom štadióne v Tirane zariadil gólom v 32. minúte Nicolo Zaniolo.

Historická trofej pre Rimanov

„Keď som prišiel na lavičku AS Rím, vedel som, čo to bude znamenať pre fanúšikov. Dlho čakali na úspech na európskej scéne. Víťazstvom v Európskej konferenčnej lige sme sa nezmazateľne zapísali do histórie. Od začiatku som cítil, že môžeme triumfovať v tejto súťaži, zlepšovali sme sa od zápasu k zápasu. Môžem fanúšikom prisľúbiť, že zostanem trénerom AS Rím aj v ďalšej sezóne.“

Povzbudivé slová trénera

„Chcem pokračovať v načatom diele. Majitelia klubu sú fantatsickí ľudia. Uvidíme, aké majú zámery, no som presvedčený o tom, že môžeme spolu vybudovať výnimočný projekt. Teraz si doprajem dovolenku, budem relaxovať na pláži. Nejaký čas potrvá, kým si naplno uvedomím, čo sme dosiahli. Mám úctu voči všetkým klubom, v ktorých som pôsobil, no teraz sa cítim ako stopercentný Riman,“ uviedol Mourinho pre akreditované médiá.

Mohlo by vás zaujímať


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

AS Rím porazil Feyenoord. Mourinho po triumfe v slzách: Zapísali sme sa do histórie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti