Hráči Arsenalu v zápase s Chelsea, foto:instagram

Arsenal prerušil negatívnu sériu, v derby porazil Chelsea

Futbalisti Arsenalu Londýn pretrhli v anglickej Premier League šnúru ôsmich zápasov bez víťazstva. V sobotňajšom londýnskom derby zdolali na domácom ihrisku FC Chelsea 3:1. Hostia po prehre spadli v neúplnej tabuľke na 6. miesto, Arsenal poskočil na 14. pozíciu.

Arsenal sa v lige naposledy tešil z triumfu 1. novembra, keď zdolal na Old Trafforde futbalistov Manchestru United 1:0. Zverenci Mikela Artetu pritom nemali pred zápasom ideálnu pozíciu. Pred zápasom klub informoval, že obranca Gabriel nastúpil do karantény, pretože bol v kontakte s človekom s pozitívnym testom na koronavírus. Dobre sa necítili ani David Luiz a Willian, obaja však nedávno mali podľa klubu negatívny test. Do zápasu však nastúpiť nemohli a podľa informácií z tábora „kanonierov“ budú ich stav naďalej monitorovať. Ľahšie zranenie trápilo aj kapitána Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý zostal na lavičke náhradníkov.

Prvú šancu mali hostia po priamom kope, ale Mason Mount opečiatkoval iba žrď. V 35. minúte premenil penaltu Alexandre Lacazette a Arsenal viedol. Minútu pred koncom polčasu Granit Xhaka z priameho kopu zvýšil na 2:0. Po prestávke strelil lišiacky tretí gól Bukayo Saka a Arsenal mal potom aj ďalšie šance. Záver však hostia dokázali zdramatizovať, keď v 85. minúte Tammy Abraham znížil na 1:3. V nadstavenom čase potom Jorginho kopal penaltu, Bernd Leno ju však zneškodnil a „kanonieri“ mohli oslavovať.