eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Arriva dostala od župy vysokú pokutu. Od dnes cestujete medzi regiónmi v Bratislavskom kraji zadarmo. Ako dlho?

Regionálna autobusová doprava v Bratislavskom kraji bude od soboty po celý január pre cestujúcich zadarmo. Ide o kompenzáciu za výpadky spojov dopravcu Arriva. Bezplatnú prímestskú dopravu uhradia z pokuty, ktorú spoločnosti vyrubil kraj za to, že od svojho nástupu v novembri 2021 nedokázala zabezpečiť dostatok spojov.

„Za každý jeden deň, keď dopravca nedokázal zabezpečiť dopravnú obslužnosť minimálne na úrovni 95 percent, prináleží BSK zmluvná pokuta vo výške 30.000 eur za deň. Za mesiac prevádzky je to 930.000 eur. Približne v tejto sume bude aj výpadok tržieb za mesiac január, ktorý vznikne prepravou zadarmo,” skonštatoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Bezplatná doprava počas januára bude pre všetkých cestujúcich – platí to pre jednorazový i predplatný cestovný lístok. V prímestských autobusoch Arrivy v Bratislavskom kraji nebudú v stanovenom období kontrolovať platnosť cestovných lístkov. Bezplatný cestovný lístok bude automaticky vygenerovaný tým pravidelným cestujúcim, ktorí mali alebo majú platný predplatný cestovný lístok (tzv. električenku) s aspoň jednou regionálnou zónou v termíne od 15. novembra 2021 do 31. januára 2022.

Bude vás zaujímať:

  1. Bývalý poslanec NR SR Peter Marček počas protestu proti vláde Igora Matoviča na Námestí slobody v Bratislave vo štvrtoék 11. júna 2020.

Podmienkou je zakúpenie ďalšej električenky po spustení akcie, ktorá je naplánovaná na jar 2022. Mesiac zadarmo budú mať majitelia 30- a 90-dňového predplatného cestovného lístka, cestujúci s ročnou električenkou získajú dvojmesačný bonus.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Arriva dostala od župy vysokú pokutu. Od dnes cestujete medzi regiónmi v Bratislavskom kraji zadarmo. Ako dlho?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti