eReport.sk
KK16 Alma-Ata - Demonštranti stoja pred policajtami poèas protestu v meste Alma-Ata v stredu 5. januára 2022. Polícia použila v utorok veèer slzotvorný plyn a omraèujúce granáty v snahe potlaèi ojedinelý protest nespokojných obèanov v meste Alma-Ata proti zdraženiu skvapalneného ropného plynu (LPG). Pod¾a odhadov bolo na utorkovom proteste v najväèšom kazašskom meste viac ako 5000 ¾udí. Protesty sa pred pár dòami rozhoreli aj v ïalších mestách. FOTO TASR/AP Demonstrators stand in front of police line during a protest in Almaty, Kazakhstan, Wednesday, Jan. 5, 2022. Demonstrators denouncing the doubling of prices for liquefied gas have clashed with police in Kazakhstan's largest city and held protests in about a dozen other cities in the country. (AP Photo/Vladimir Tretyakov)

Arménsko: Protivládni demonštranti sa v Jerevane dostali do potýčok s políciou

Prívrženci arménskej opozície sa v pondelok v Jerevane dostali nakrátko do potýčok s políciou. Stalo sa tak v rámci demonštrácií, na ktorých protestujúci kritizujú spôsob, akým arménsky premiér Nikol Pašinjan rieši otázku územných sporov s Azerbajdžanom o Náhorný Karabach, píše agentúra AFP.

Stovky demonštrantov pochodovali v pondelok centrom arménskeho hlavného mesta Jerevan a následne zablokovali vstup do budovy, kde sídlia vládne úrady. Potýčky s políciou sa začali, keď sa demonštranti pokúsili preraziť policajný kordón a vstúpiť do budovy.

Tlačové oddelenie arménskej polície neskôr informovalo, že polícia nakrátko zadržala za výtržníctvo 111 demonštrantov. Dodalo, že traja policajti museli po zásahoch vyhľadať lekársku pomoc.

Protivládne demonštrácie sa v Arménsku konajú takmer denne už od 17. apríla. Pašinjan sa stal terčom nevraživosti občanov po tom, ako v parlamente hovoril o potrebe podpísať mierovú dohodu s Azerbajdžanom.

Mohlo by vás zaujímať:

None found


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Arménsko: Protivládni demonštranti sa v Jerevane dostali do potýčok s políciou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti