eReport.sk
Juraj Šeliga Foto: tasr

Apelujúci Šeliga: Buďme ostražití pred tými, ktorí nás chcú poštvať proti iným

Musíme si pripomínať zlo vojnového konfliktu, aby sme sa mu v budúcnosti vyhli za každú cenu. Myslí si poslanec národnej rady Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. Zdôraznil, že romantické predstavy o vojne sú falošné keď si uvedomíme, že vo vojne umrelo dvakrát viac civilistov ako vojakov.

Aj mladý politik, ktorý má za sebou ťažký týždeň, keď sa po nočnom fláme vzdal stoličky podpredsedu parlamentu, si pripomenul ukončenie najkrvavejšieho konfliktu v dejinách ľudstva – 2. svetovej vojny. „Trpká skúsenosť vojny v nás rezonuje aj po 76 rokoch a aj po tejto dobe ovplyvňuje politiky štátov a životy ľudí. Musíme si pripomínať zlo vojnového konfliktu, aby sme sa mu v budúcnosti vyhli za každú cenu,” apeluje zákonodarca Za ľudí na sociálnej sieti.

Nepozdávajú sa mu ilúzie, ktoré majú niektorí ľudia o druhej svetovej vojne. „Romantické predstavy o vojne sú falošné, a to najmä s ohľadom na skutočnosť, že vo vojne umrelo dvakrát viac civilistov ako vojakov. Fakty však nezachytávajú bolesť a utrpenie, ktoré sa vryli do životov ľudí počas vojny a bezprostredne po nej,” prízvukuje Šeliga, ktorý v politike dlhodobo hlása slušnosť a kultúrnosť.

Zdroj: FB JŠ

Nepodvoľme sa vkrádajúcemu jedu

Mier v Európe je podľa poslanca Za ľudí to najcennejšie čo máme. „Vojna je vždy založená na nezriadenom chtíči, túžbe po moci a násilí a hoci sa zdá, že o nej rozhodujú vladári, jej zárodky sú vždy v nás ľuďoch,” upozornil.

Doplnil, že na tieto zárodky si musíme dať pozor. „Buďme preto ostražití pred tými, ktorí nás chcú poštvať proti iným či sebe navzájom na základe štátnej príslušnosti, rasy, jazyka, alebo iných kritérií. Nepodvoľme sa tomuto jedu, ktorý sa dnes vkráda do našej krajiny,” uzavrel Šeliga, ktorý si do statusu pridal fotku pamätníka sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na Slavíne.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport