eReport.sk
Zľava Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto: tasr

Ani tento prieskum vládu nepoteší: Smer získal najlepší výsledok od vzniku Hlasu!

Najnovší prieskum preferencií politických strán opäť potvrdil, že vládna koalícia je doslova na franforce! Ak by sa voľby konali začiatkom júna tohto roku, súčasní koaliční partneri, by vládu ani náhodou nevyskladali. Celkový súčet ich poslancov by totiž dosiahol číslo 46. Informoval o tom v pondelok večer portál Topky.sk, ktorý zverejnil výsledky prieskumu spoločnosti Actly.

Lídrom prieskumu, ktorý bol urobený exkluzívne pre spoločnosť Zoznam a spravodajský portál Topky.sk je s prehľadom strana Hlas-SD so ziskom 22,5 percent. Oveľa zaujímavejšie je hneď druhé miesto, ktoré obsadila strana Smer-SD s takmer 15 percentami (14,8%), čo je najviac od vzniku Hlasu.

Nasleduje strana SaS (11,6%), OĽANO (8,3%), Progresívne Slovensko (7,5%), KDH (6,3%) Sme rodina (5,5%) a hnutie Republika (5,4%). To uzatvára osmičku politických subjektov, ktoré by sa do parlamentu dostali.

Na nepostupových miestach je poradie nasledovné: Aliancia (3,7%), SNS (3,5%), Za ľudí (3,4%), ĽSNS (3%), Dobrá voľba (2,4%), Spolu (0,9%).

“Smer zrejme posilnili najmä nestáli voliči strany Sme rodina, ktorá klesla takmer na úroveň z konca roka 2020. Aj v júni pokračoval kontinuálny pokles OĽANO a mierny nárast KDH,” dodávajú topky.sk s tým, že volieb by sa určite zúčastnilo 60% opýtaných.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport