eReport.sk
Vakcína proti kovidu a peniaze
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Anglicko začína podávať štvrtú dávku vakcíny proti covidu

Anglicko začne podávať štvrtú dávku vakcíny proti koronavírusu na budúci týždeň, oznámila v nedeľu tamojšia Národná zdravotná služba (NHS). Dávku ponúkne miliónom najzraniteľnejších ľudí krajiny. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Najnovšia posilňujúca dávka bude dostupná pre obyvateľov opatrovateľských domovov, ľudí vo veku nad 75 rokov a imunosupresívnych pacientov (s poškodenou imunitou). Túto posilňujúcu dávku ponúknu úrady približne piatim miliónom ľudí a už vyzývajú 600.000 obyvateľov, aby si rezervovali termín očkovania na budúci týždeň, uviedla NHS.

Štvrtá dávka vakcíny proti covidu

„Náš fenomenálny očkovací program zachránil nespočítateľné množstvo životov a vybudoval obranný múr, ktorý nám umožnil naučiť sa žiť s covidom,“ vyhlásil minister zdravotníctva a sociálnych vecí Sajid Javid. Dodal: „Po doterajšom obrovskom úspechu očkovania teraz ponúkame jarnú posilňujúcu dávku ľuďom vo veku nad 75 rokov a tým najzraniteľnejším, aby si doplnili ochranu pred koronavírusom.“

Prípady nákazy po celej Británii znovu prudko pribúdajú, čo sa pripisuje rýchlo sa šíriacemu variantu koronavírusu omikron, pričom v súčasnosti je infikovaný približne jeden z 20 ľudí. Hospitalizácie tiež znova stúpajú, ale počet ľudí v nemocniciach na jednotkách intenzívnej starostlivosti zostáva nízky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Anglicko začína podávať štvrtú dávku vakcíny proti covidu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti