eReport.sk
Foto: archív AW

Andy Winson: Jeho akcia mala neuveriteľný úspech. Pomohol chorému Alexovi

Viac ako 10-tisíc eur poputuje na dobrú vec! Charitatívna akcia – Benefičný tréning pre lepší svet, pod taktovkou jedného z najlepších mentálnych koučov v Českej i Slovenskej republike Andyho Winsona zaznamenala enormný úspech.

Online benefičný tréning, ktorý naživo ľudia sledovali z viacerých krajín sveta v uplynulú nedeľu trval 6 hodín. Zapojilo sa doň viac ako tisíc ľudí, ktorí počas tejto doby na sebe s Andym celý čas aktívne pracovali, ale zároveň pomáhali dobrej veci. V akadémii vytvorili motivačné rána, kde ľudia majú možnosť každé ráno nakopnúť seba a pridať sa do projektu dvojitá motivácia s Andym.

„Rozhodol som sa, že za každého človeka, ktorý pomôže sebe a zúčastní sa výzvy, pri ktorej dodrží svoj návyk, darujem jedno euro občianskemu združeniu, ktoré pomáha chorým detičkám a rodinám, ktoré si nemôžu dovoliť pomerne nákladnú liečbu. Navyše, pretože ľudia veľakrát niečo začnú, ale nedokončia to, ich motiváciu som podporil ešte 3 eurami naviac ak vydržia s celým návykom 33 dní, darujem ešte 3 eurá. Čiže spolu 4 eurá za každého, kto vo výzve zotrvá,” vysvetľuje Andy Winson.

Pracovať na sebe a pomáhať

„Z tejto myšlienky vzniklo niečo fenomenálne. Ľudia mi sami písali, že aj oni by chceli prispieť, že chcú pracovať na svojich návykoch, a popri tom pomôcť. Čiže pomôžu sebe a pomôžu aj iným. A to sa nám podarilo,” hovorí Andy Winson. Počas benefičnej akcie sa vyzbieralo za jedno nedeľné popoludnie rovných 10 095 eur, ktoré poputujú nadácii Neziskové občianske združenie SR, o.z. „Vznik občianskeho združenia Neziskové občianske združenie SR úspešne zastrešil dlhoročnú charitatívnu podporu Reconvel ľuďom, určenú pre pacientov zo sociálne slabších vrstiev, ktorí trpia neurologickými, alebo onkologickými ochoreniami, detskou mozgovou obrnou, paraparézou, epilepsiou, či poruchami imunity,” ozrejmil jeho šéf Milan Čizmár.

Milan Čižmár s Alexovou mamou prevzali symbolický šek s vyzbieranou sumou. – Foto: archív AW

Vďaka benefícii bude Alex napredovať

Jedným z ich pacientov je aj 12-ročný Alex. Ten sa narodil ako zdravé dieťa, no vo veku 7 mesiacov mu diagnostikovali detskú mozgovú obrnu a chvíľu na to aj epilepsiu. „Nevedeli sme čo nás čaká, či náš syn bude schopný zaradiť sa medzi ostatné deti. Alex podstúpil rôzne operácie a navštevuje množstvo rehabilitačných centier, čo je mimo iné aj finančne veľmi náročné. Poisťovňa tieto procedúry jednoducho neprepláca. Najväčší posun u Alexa zaznamenávame vďaka molekulárnej liečbe, ktorú podstupujeme už tretí rok. Po nasadení preparátov postupne napredujeme. Najpodstatnejšie pre Alexa je to, že po epilepsii, ktorou trpel, už nie je ani známka. Jeho mentálny vývoj tak postúpil na úroveň jeho rovesníkov. Alexík dnes stojí na vlastných nohách s pomocou barličiek. Verím, že čoskoro už vymeníme štvorbodové barle za francúzske. Okrem pokroku v oblasti pohybu a úspešnom potlačení epileptických záchvatov sa Alexovi zlepšujú aj rečové schopnosti. Rozpráva bez prehĺtania a čistejšie, vďaka čomu sa zlepšil jeho prospech v škole,“ hovorí Janka M. Zajacová, Alexova mama, ktorá sa s Alexom a manželom tejto benefície zúčastnila a spolu s Milanom Čižmárom z nadácie prebrali šek s vyzbieranou sumou .

Andy Winson bude pomáhať aj naďalej

Benefícia plná mentálnych transformácií, vzdelávania, či emočných, ale i informačných momentov bola sprevádzaná aj množstvom hostí. Vystúpila speváčka Dominika Jureňa Stará, trojnásobný majster Slovenska v chôdzi na 50 km Michal Morvay, ktorého možno uvidíme čoskoro aj na olympiáde a moderátorka rádia Jemné Martina Comisso, ktorá program benefície nielen moderovala ale aj zaspievala.

Moderátorka Martina Comisso benefíciu moderovala. – Foto: archív AW


V podobných aktivitách plánuje Andy určite pokračovať, pričom má od tohto projektu jasné očakávania. „Tým, že ľudia pomôžu sebe a budú trénovať, budú súčasťou benefičného tréningu a zároveň tak pomôžeme chorým detičkám a ich rodičom financovať nákladnú liečbu,” dodáva jedným dychom Andy Winson.

Fotky z benefície si môžete pozrieť v galérii

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport