eReport.sk
Foto: shutterstock

Analytik Bránik zúri nad systémom očkovania: Smradi, zberba, nasrali ste ma!

Rozzúrení do biela! Bezpečnostný analytik Radovan Bránik sa snažil zaregistrovať na očkovanie na ochorenie Covid – 19. To, čo prišlo zrejme nečakal. Očkovací systéme ho tak naštval, že nešetril aj kvetnatými osočeniami. Čo sa vlastne stalo?

Samotný Bránik priznal pre eReport, že už má právo sa zaočkovať v rámci vakcinačného programu. To cez web tzv. Čakárne aj urobil, no zdá sa, že systém „nefachčil” úplne podľa jeho predstáv.

Nočná správa

„Je krátko po polnoci, 0:13, 7. apríla 2021, pred chvíľou som obdržal notifikáciu na termín očkovania; o pár hodín, skoro ráno by som mal podľa predstáv Veľkého Programátora vyraziť z Bratislavy, aby som si toho istého 7. apríla 2021 o 9:30 nechal v Nitre aplikovať dávku Astra Zeneca,” opisuje Bránik skúsenosť s registračným systémom. Podrobné informácie o registrácii ľudia nájdu na štátnej stránke korona.gov.sk.

Radovan Bránik

Radovan Bránik. – Foto: FB/RB

Nad netradičnou nočnou správou a urýchleným presunom do Nitry Bránik len krúti hlavou. Analytik ešte uštipačne podčiarkne, že pred „výletom” by si musel vyplniť formulár a u obvodnej lekárky si vypýtať potrebné dokumenty. „Malina, veď obvoďáci milujú vystavovať potvrdenia v noci. Pracovnú zmluvu a potvrdenie o prvolíniovom zaradení už prozreteľne mám,” podotkne Bránik na sociálnej sieti.

Bránikovi prišla notifikácia s miestom a časom očkovania krátko po polnoci. – Foto: FB/RB

Bránik sa pozastavil práve nad vetou z vládneho webu, ktorá hovorí, že notifikácia má záujemcovi o očkovanie prísť do 48 hodín. „Potom mi ale pošle správu po polnoci, ktorú som našiel iba náhodou, že mám byť dnes ráno v Nitre, takmer 100 kilometrov ďaleko. Drobnosti typu chýbajúceho auta nerieši. Mail som objavil len náhodou, zvyčajne si pozerám správy po zobudení, čo by v tomto prípade znamenalo sa ráno vyjavene pozerať v Bratislave na displej zhruba v čase, keď by som mal byť v Nitre a myslieť si, že sa mi to asi len sníva. Som zvedavý, koľko Nitranov smerujúcich do bratislavských očkovacích centier by som stretol v protismere,” rekapituluje svoje pocity Bránik.

Analytik Radovan Bránik sa podelil o svoju skúsenosť s registračným systémom na očkovanie. – Foto: FB/RB

„Milé paródie na programátorov z NCZI, keď príde váš čas, smažte sa v covidovom pekle za tento nekončiaci sa reťazec idiotín a blbostí, ktoré ste dokázali doteraz vyprodukovať. A ku vám nech sa pridajú všetci tí, čo majú dobré srdiečko, snažia sa veľmi a myslia to dobre a ten hore vraj s nimi mal v slovenskej politike nejaký skvelý plán. Dúfam, že s vami konečne spraví poriadky nekompromisný vojak, guma (v dobrom význame slova), ktorá vie čosi o medicíne, srdiečko nerieši a zároveň vie, ako si vynútiť výkon a disciplínu od takej lenivej a neschopnej zberby. Snáď vás ako prvé naučí skutočný význam výrazu najneskôr dva dni vopred,” pokračoval v gejzíre kritiky analytik. Na záver len dodal stručné: „Smradi”

Nasralo ma to

Pre eReport Bránik dodal, že ho systém registrácie naozaj naštval. „Normálne ma to nasralo,” podčiarkol. Analytik priznal, že sa zaregistroval na vakcináciu ešte raz a dúfa, že mu inštrukcie s miestom a časom očkovania prídu v rozumnejšom čase, ako tie predošlé.

EReport oslovil aj rezort zdravotníctva. Zaujímalo nás či sa stretli pri registrácii od občanov už s podobnou kritikou. Ministerstvo zatiaľ na otázky nereagovalo.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika