eReport.sk
Delta variant, covid, koronavírus
Ilustračné foto: shutterstock

Analytici šokujú: Tak máme Slovensko zas na prvej priečke v Európe!

Toto sa určite chytí ako “mimoriadna správa”. Lebo je to o obetiach, lebo je to o úmrtiach, lebo je to strašidelné. Dávame to ako test, informovali experti zo známeho analytického spolku Dáta bez pátosu v utorok. Tvrdia, že “v raste počtu úmrtí za minulý a predminulý týždeň je Slovensko na prvej priečke v Európe s rastom o 248%, to je na 3-4 násobok. Z počtu 23 sme narástli na 80.”

Svoj status odborníci dopĺňajú o štatistiku obetí delta variantu nového koronavírusu za posledné dva týždne. A ich tabuľka hovorí jasnou rečou, pri týždennom percentuálnom náraste počtu úmrtí svieti pri našej krajine skutočne spomínaný údaj + 248 percent!

Slovensko lídrom so strašidelným odstupom

Slovensko je podľa týchto údajov skutočne smutným európskym lídrom a to s doslova strašidelným odstupom pred ostatnými. Napríklad Ostrov Man, samosprávna britská korunná dependencia ležiaca v Írskom mori medzi Írskom a Spojeným kráľovstvom, ktorá obsadila druhú priečku, má týždenný nárast obetí na či v súvislosti s deltou “iba” + 100 percent, pri treťom Maďarsku je tento údaj na úrovni + 69 percent.

“Vidíme to inak a ďaleko lepšie”

“My sme písali aj články, že sme optimisti, že DELTU, jej priebeh a dopady na Slovensko vidíme v porovnaní s druhou vlnou ďaleko miernejšie, počty pacientov a obetí nižšie. Vidíme to inak a ďaleko lepšie ako ostatní analytici, ale to si málokto všimol. Boli a sú to dobré správy a kto by to už kvitoval?,” komentuje aktuálny známa partia analytikov.

“My si myslíme, že treba škrtnúť tú ´2´”

“Dobrý pocit máme z vývoja odhadov. Lebo napríklad dnes prišla s ďaleko optimistickejšou verziou vraj Národná banka Slovenska. Sme radi, lebo ešte nedávno sme/ste počúvali o dvojnásobku počtu obetí oproti II. vlne. To by bolo 25,000. My si myslíme, že treba škrtnúť tú ´2´ a budeme ďaleko bližšie skutočnosti. Každopádne vďaka za prečítanie a prípadne aj pozornosť tomuto nášmu článku,” uzavreli ľudia z iniciatívy Dáta bez pátosu svoj dnešný status.

V závere článku ho pripájame aj so spomínanou tabuľkou.

Zdroj: fb/databezpatosu

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytici šokujú: Tak máme Slovensko zas na prvej priečke v Európe!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport