eReport.sk
Igor Matovič Foto: tasr

Analytici Matovičovi: Čas s tým sprostým osočovaním skončiť a odpratať sa do posledného kúta!

Dáta bez pátosu priznali farbu. Už nechcú byť len suchou analytickou platformou, ktorá vychádza z čísiel. Najnovšie už im ten pátos nevadí. „Dozrel čas. My nechceme len reportovať čísla, dáta a porovnania. My chceme porovnaním ilustrovať problém a nabudúce sa mu vyhnúť,” píšu na sociálnej sieti štatisti, ktorým už emóciou podfarbené dáta otvorene neprekážajú. Svoje nové “trendy” odprezentovali v novom statuse. V ňom porovnali obe strany rokovania o dodávkach ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko. A teda Igora Matoviča a Kirilla Dmitrijeva.

Matematici, ktorí si doteraz vždy sami poctivo študovali odborné materiály, tentokrát prenechávajú drinu na druhých a pre svoju analýzu “kauzy Sputnik” si vybrali ľahšiu cestu.

Matoviča vybavil vrátnik

„Nepotrebujeme ani čítať zmluvu, robíte to Vy mnohí a kompetentne. My sme porovnali dáta k vedúcim delegácií, ktorí podpisovali tú zmluvu. Dnes už vieme, že Igora Matoviča asi na Gamalehovom inštitúte vybavil vrátnik, ktorý mal zrovna službu,” začali pekne zostra a s minimálnou až žiadnou dávkou akademického odstupu členovia projektu Dáta bez pátosu.

– Foto: FB DBP

Analytici upozornili, že aj keď je riaditeľ Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitrijev s expremiérom Igorom Matovičom rovesník ich akademická “šarža” sa nedá porovnávať. „Keď Dmitrijev končil v 2010 v LA po Goldman Sachs aj v McKinsey, tak Igor končil s regioPRESSom v Trnave,” napísal analytik. Doplnil, že má rešpekt z pracovných úspechov Dmitrijeva, ktoré v texte ďalej vymenoval.

Kirill ho uvaril za pár minút

Na Matoviča už však žiadne chválospevy nechrlil. Dal prepísať z poznámok sestre kamaráta svoju diplomovku. Dal prepísať v roku 2007 firmu na svoju manželku,” vyráta jeho činnosť. Bol za naše prachy (dane) rokovať o kontrakte za mnoho mega eur v Moskve s akou zostavou-tímom právnikov, prekladateľov a poradcov??? Lebo oproti mu ako partner do “dílu” sedel skúsený, vzdelaný profesionál, ktorý ho musel v záujme chránenia záujmov svojej strany uvariť za pár minút na well-done,” myslia si analytici.

Nie sme idioti

„Nie sme ovce a nikto – NIKTO z nás si nezaslúži slovo, pomenovanie, oslovenie I D I O T. Už sme boli posielaní vyvíjať vakcíny po večeroch, už sme mali len kuwikať múdrosráčoviny. Ale možno je čas s tým sprostým osočovaním skončiť a štátnicky sa odpratať do posledného kúta svojej povaly alebo do kuchynky alebo ku krbu a nechať nás dýchať. Lebo ešte stále sa vlníme v pandémii, niektorým doslova dochádza dych a nekvasený magister s fejkovým titulom z provinčnej univerzity, kde z nezáujmu o finančné vedy odflákol posledné 2 ročníky by sa mal pred národom skloniť, tichúčko zašepkať “mea culpa”, titul vrátiť a štátnicky odísť do zabudnutia s požehnaním svojho kvázišéfa ako kazisvet. A to nechcem návrat Fica. Bola by to pekná bodka za vyše ročným trápením “sa” a celého národa. Jeho voliči mu to odpustia a my si odfúkneme, deťom nepovieme a pred vnukmi zamlčíme,” rozohnili sa analytici.

Ja napríklad osobne a pevne verím, že to bola v Moskve určite slušná lekcia, dokonca posledná a čím menej svedkov tam bolo, tým lepšie pre Slovensko,” uzavrel jeden z matematikov a na koniec statusu vycapil fotky Dmitrijeva a Matoviča.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport