eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Analytici krútia hlavami: Dočkali sme sa, deti idú konečne do škôl, ale..

Veľké otváranie škôl po dlhom čase vítajú analytici z platformy Dáta bez pátosu. Postupné uvoľnenie obmedzení pre školákov je rozdelené do viacerých fáz. Odborníci si ale v statuse na sociálnej sieti predsa len neodpustili jednu poznámku na adresu rezortu školstva aj vlády.

Škôlky a prvý stupeň základných škôl sú od pondelka už otvorené pre všetky deti. Túto novinku nemohli nechať dátoví odborníci bez komentára. „Dočkali sme sa a všetky deti do 10 rokov už sú v škole. Podľa správy UNICEF boli školáci na Slovensku v škole najmenej v celej Európe,” upozorňujú Dáta bez pátosu. Dodávajú, že férové je tiež uviesť, že prvý stupeň sme otvorený mali. Druhý stupeň bol 13 mesiacov zavretý okrem pár týždňov a otvorí sa postupne neskôr.

Analytici dávajú do pozornosti, že takýto vývoj predpovedali. „Sme písali a predikovali začiatkom marca: V už zavedených opatreniach došlo k sprísneniu, mobilita pôjde dole, home-office bude viac home a menej office. Párty po nociach budú len do 20:00, očkovanie seniorov bude na postupe,” citovali svoj starší text v ktorom tvrdili, že tieto aspekty prispejú k obmedzeniu šírenia vírusu.

Vírus vie rozlíšiť siedmakov od štvrtákov?

Prízvukujú, že efekt tých krokov sa prejaví až o dva tri týždne od začiatku. „Ak tá zmena nastáva 3. marca 2021, jej vplyv sa ukáže až po 21. marci 2021. Ale aj tak to pomôže a deti pôjdu v apríli konečne do školy,” tešia sa dátoví špecialisti, ktorý si však neodpustili ani malé podpichnutie ministra školstva Branislava Gröhlinga aj celej vlády.

Ten dnes ohlásil, že ôsmaci a deviataci zo základných škôl mimo čiernych okresov sa budú môcť od pondelka 19. apríla vrátiť do školských lavíc. „Je zaujímavé, že ten vírus vie rozlíšiť siedmakov od štvrtákov z rôzneho okresu, ale nevie o tom, že z ubytovne v autobuse idú do fabriky montéri všetkého veku a národností krútiť na smenu a vyrábať auto. Aj pofajčiť si môžu, aj sa osprchovať, aj zaočkovaní nie sú, pritom učitelia sú,” napísali Dáta bez pátosu na facebooku.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport