eReport.sk
Americký prezident Joe Biden,
Americký prezident Joe Biden, foto:tasr/ap

Americkí vojaci zabili vodcu Islamského štátu. Biden: Odstránili sme najväčšiu teroristickú hrozbu sveta

Spojené štáty odstránili najväčšiu teroristickú hrozbu sveta. Týmito slovami opísal vo štvrtok americký prezident Joe Biden zabitie vodcu militantnej organizácie Islamský štát (IS) abú Ibráhíma Hášimího Kurajšího. Informoval počas tlačového brífingu Biely dom, ktorý prenášal naživo na svojich internetových stránkach.

Biden: Na môj príkaz americká armáda odstránila bezpečnostnú hrozbu

„Minulú noc na môj príkaz americká armáda úspešne odstránila veľkú bezpečnostnú hrozbu pre celý svet. Zneškodnili sme lídra Islamského štátu abú Ibráhíma Hášimího Kurajšího. Lídrom IS sa stal v roku 2019. Odvtedy útočil na Američanov a našich spojencov vrátane civilistov,“ vyhlásil Biden a dodal, že vďaka akcii už „tento hrozný vodca teroristov nejestvuje.“

Nočná operácia amerických špeciálnych síl

Šéf militantnej organizácie IS zahynul počas operácie amerických špeciálnych síl v noci na štvrtok. Prezident USA spresnil, že Kurajší zomrel po tom, ako sám odpálil výbušninu. „Keď sa naše jednotky snažili zajať tohto teroristu, vo svojom poslednom akte zúfalej zbabelosti sa rozhodol vyhodiť sa do vzduchu. Vzal so sebou niekoľko členov vlastnej rodiny,“ spresnil Biden.

Bude vás zaujímať:

  1. Žiadna vojna?
  2. Ivan Korčok s ruským veľvyslancom na Slovensku Igorom Bratčikovom.

Kurajší viedol IS od smrti predchádzajúceho vodcu abú Bakra Baghdádího v roku 2019. Ten tiež spáchal samovraždu, keď hrozilo, že padne do rúk amerických vojakov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americkí vojaci zabili vodcu Islamského štátu. Biden: Odstránili sme najväčšiu teroristickú hrozbu sveta

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti