eReport.sk
Ilustračné foto: tasr/ap

Ruská spravodajská služba: Američania v Rusku špehovali užívateľov cez smartfóny Apple

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) tvrdí, že odhalila operáciu americkej špionážnej agentúry NSA. Tá vraj využila doposiaľ neznámy vírus nainštalovaný do telefónov značky Apple.

Za účelom nasadenia vírusu boli v týchto smartfónoch údajne špeciálne vytvorené slabé miesta. TASR prevzala túto informáciu z webu britského denníka The Guardian.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Ukrajina má dôkazy, že na deportáciách ukrajinských detí, rukojemníkov z radov civilistov i vojnových zajatcov sa priamo podieľajú aj bieloruské orgány.
  2. Severná Kórea má v pláne vypustiť čoskoro ďalšiu vojenskú špionážnu družicu, pričom tentoraz ju na obežnú dráhu už umiestni správne. Avizovala to vo štvrtok vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una

Držia bobríka mlčanlivosti

Podľa FSB boli zasiahnuté telefóny ruských používateľov, zahraničných diplomatov pôsobiacich v Rusku a bývalých sovietskych republikách, vrátane tých z členských štátov NATO, Izraela, Sýrie a Číny.

Spoločnosť Apple ani NSA sa podľa agentúry Reuters bezprostredne k týmto tvrdeniam nevyjadrili.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruská spravodajská služba: Američania v Rusku špehovali užívateľov cez smartfóny Apple

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php