eReport.sk
Kráľovná Alžbeta, foto: profimedia

Alžbeta II. sa zamilovala do princa Philipa už v trinástich: Iných mužov nechcela!

Keď sa Alžbeta II. (94) stretla so svojou životnou láskou, princom Philipom (†99) mala len trinásť rokov. Potom sa už na iného muža nikdy nepozrela.

Keď sa po prvýkrát stretli, Philip mal devätnásť rokov. Bol vysoký, veľmi fešný a mal blond vlasy. Bol zdvorilý, ale Alžbete nevenoval zvláštnu pozornosť. Predsa len, bola o päť rokov mladšia. Alžbeta sa do neho už vtedy zamilovala. Potvrdila to svojmu oficiálnemu životopiscovi Johnovi Wheelaru – Bennettovi. Všetko sa zlomilo na Vianoce v roku 1943, keď Philip strávil sviatky na hrade Windsor. Sedemnásťročná Alžbeta mala oči len pre neho a veľmi sa vtedy zblížili. V lete ho pozvala na tri týždne do Balmoralu. Vtedy ju požiadal o ruku.

V januári nasledujúceho roka kráľovná Mária, ktorá bola Alžbetina babička, prezradila svojej blízkej priateľke, že jej vnučka je už osemnásť mesiacov zamilovaná do Philipa, ale jej rodičia chcú ešte so zásnubami počkať. Alžbeta a Juraj spočiatku Philipa neschvaľovali a chceli, aby ich dcéra nabrala skúsenosti, kým sa s niekým zaviaže. Ona ale bola neoblomná.

Philip sa ako dvadsaťpäťročný vrátil po vojne do Anglicka. V uniforme bol atraktívny a ženy sa za ním otáčali. Oficiálne sa zasnúbili v roku 1946. Niektorí si mysleli, že pokiaľ sú do seba tak veľmi zamilovaní, mali by to dávať viac najavo. Philip s Alžbetou ochotne chodievali na všetky spoločenské akcie spolu, akoby nechceli byť jeden bez druhého. Ale na verejnosti si city nepreukazovali.

Kráľovná svoje emócie vedela vždy veľmi dobre skrývať. Jej stoická povaha bola dokonalým kontrastom k princovej hyperaktivite. Jeden z hlavných súkromných tajomníkov raz povedal: „Princ Philip je jediným mužom na svete, ktorý s ňou jedná ako s obyčajným človekom. On jediný totiž môže.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Alžbeta II. sa zamilovala do princa Philipa už v trinástich: Iných mužov nechcela!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php