eReport.sk
Ilustračné foto:shutterstock

Pinturault vyhral preteky a raduje sa zo zisku oboch glóbusov, Žampa na 17. mieste

Francúz Alexis Pinturault sa stal celkovým víťazom Svetového pohára alpských lyžiarov. Okrem veľkého glóbusu si zabezpečil aj malú sezónnu trofej za obrovský slalom, keď zvíťazil v sobotnej súťaži na finálovom podujatí vo švajčiarskom Lenzerheide. Druhý bol Chorvát Filip Zubčič (+0,20 s) a tretie miesto obsadil ďalší Francúz Mathieu Faivre (+0,21 s). 

Slovák Adam Žampa nebodoval, skončil na sedemnástej priečke s mankom 2,99 sekundy. Pinturault má na čele celkového poradia prestížneho seriálu pred záverečným nedeľným slalomom nedostihnuteľný náskok 107 bodov pred Švajčiarom Marcom Odermattom, ktorý bol jeho posledným súperom v boji o obe trofeje. V konečnom hodnotení disciplíny predstihol mladého Švajčiara o 51 bodov.

Francúzsky pretekár Alexis Pinturault vyhral dnešné preteky – Foto: fbi/fisalpine

Francúz sa v deň svojich 30. narodenín dočkal premiérového veľkého glóbusu v kariére po druhých miesta v predchádzajúcich dvoch sezónach, prvýkrát získal aj malý glóbus za obrovský slalom. V pretekoch SP slávil 34. víťazstvo. V sobotu sa na vedúcej pozícii suverénne usadil už po prvom kole. Ako vedúci muž celkového poradia SP a druhý v hodnotení disciplíny otvoril súťaž so štartovým číslom 1. Pre záverečnú úpravu trate sa začiatok oneskoril o pätnásť minút, no nevyviedlo ho to z koncentrácie.

Postrážil si strmú vrchnú časť a rozdiel v porovnaní so súpermi urobil najmä v rytmickejších pasážach. Viedol o 81 stotín pred Rakúšanom Stefanom Brennsteinerom, priebežne tretí bol Zubčič (+1,04 s). Dôležité preňho bolo, že Odermatt, ktorý mal v celkovom poradí 31-bodové manko a v klasifikácii “obráku” viedol o 25 bodov, figuroval až na desiatej priečke s odstupom 1,66 sekundy.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport