eReport.sk
Manžel britskej kráľovnej Alžbety II. princ Philip.
Foto: tasr/ap

Aký bude pohreb princa Philipa?

Posledná rozlúčka s princom Philipom (†99) sa neuskutoční formou štátneho pohrebu.  Aký bude mať pohreb manžel kráľovnej Alžbety II.?

Kráľovská rodina vyzvala ľudí, aby naďalej dodržiavali pandemické nariadenia a nezúčastňovali sa na spomienkových zhromaždeniach. Princ Philip, ktorý zomrel v piatok vo veku 99 rokov, bude pochovaný v kráľovskej rezidencii Windsorský zámok v súlade s jeho prianím. Štátne vlajky budú stiahnuté na pol žrde až do 8.00 h deň po jeho pohrebe, píše SkyNews

Spravodajská stanica ešte predtým informovala, že sám princ si želal kráľovský a nie štátny pohreb. O konečných plánoch rozhodne v nadchádzajúcich dňoch kráľovná. O úmrtí princa Philipa informoval v piatok Buckinghamský palác. “S hlbokým zármutkom Jej Veličenstvo kráľovná oznamuje smrť svojho milovaného manžela, Jeho kráľovskej výsosti princa Philipa, vojvodu z Edinburghu,” píše sa vo vyhlásení paláca.

Princ Philip tento rok strávil mesiac v nemocnici, kde podstúpil zákrok z dôvodu problémov so srdcom. Na Windsorský zámok sa vrátil 16. marca po prepustení. Philip, ktorý sa oženil v roku 1947 v tom čase s budúcou kráľovnou Alžbetou, bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách a súčasne najstarším mužským členom kráľovskej rodiny všetkých čias.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport