eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

AKTUÁLNE Výbuch v niekdajšom vojenskom výcvikovom priestore: Hlásia zrazených

V oblasti niekdajšieho vojenského výcvikového priestoru Brdy v Českej republike došlo v utorok k výbuchu, pravdepodobne munície. Na mieste sú zranení, informoval spravodajský server Novinky.cz.

K explózii údajne došlo pri Dolejšom Padrťskom rybníku v Chránenej krajinnej oblasti Brdy, ktorá sa nachádza na pomedzí Plzenského a Stredočeského kraja. Na miesto prichádzajú záchranné zložky vrátane vrtuľníka. „Mali by tam byť nejakí zranení, ale počty sa rozchádzajú,” uviedla pre Novinky.cz hovorkyňa polície Hana Kroftová.

Zrazení vojaci

Dvaja vojaci sa ťažko zranili pri výbuchu na niekdajšej vojenskej strelnici Kolvín na pomedzí Plzenského a Stredočeského kraja. Informovala o tom v utorok spravodajská televízia ČT 24.
Jedného muža prepravil do nemocnice helikoptéra, obaja zranení sú v stabilizovanom stave. Podľa polície tam zrejme explodovala munícia v súvislosti s pyrotechnickým prieskumom. Muži tam čistili dopadovú plochu.

„Na mieste boli objavené dve ťažko zranené osoby. Jeden muž utrpel devastačné poranenia hornej končatiny a bol letecky transportovaný do fakultnej nemocnice v Plzni. Druhý muž utrpel popáleniny hornej časti hrudníka a ruky a bol prevezený do rovnakej nemocnice. Obaja boli pri vedomí a mimo ohrozenia života,” uviedla hovorkyňa Záchrannej služby Plzenského kraja záchranárov Mária Svobodová.

Záchranári pôvodne dostali oznámenie o výbuchu a siedmich zranených, napokon však ošetrovali len dvoch mužov. Na mieste boli aj hasiči, tí už ale odišli, pretože k požiaru na mieste nedošlo, povedal hovorca hasičov Petr Poncar. Na miesto vyrazili aj policajti z mesta Rokycany. Ďalšie informácie neboli bezprostredne k dispozícii.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport