eReport.sk
foto: tasr

AKTUÁLNE FOTO Martin Kvietik sa do väzby nevráti

AKTUALIZOVANÉ – Finančník Martin Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, nebude väzobne stíhaný. Rozhodol o tom trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR na svojom verejnom zasadnutí. NS SR tak nevyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči nedávnemu rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý Martina Kvietika do väzby nezobral.

Najvyšší súd nezistil nové väzobné dôvody. NS rozhodoval o sťažnosti prokurátora ÚŠP voči rozhodnutiu ŠTS, ktorý nezobral finančníka Martina Kvietika do väzby v súvislosti s jeho novým obvinením. Nové obvinenie mu vzniesli 25. februára. Obhajca finančníka zdôrazňuje, že ide o čin z roku 2017, ku ktorého spáchaniu malo dôjsť dávno pred jeho zadržaním v rámci akcie Dobytkár vlani v apríli.

Zdroj: tasr

„Senát 2T NS SR na dnešnom verejnom zasadnutí zamietol sťažnosť prokurátora podanú proti uzneseniu ŠTS, ktorým obvinený Martin K. nebol vzatý do väzby a bol prepustený zo zadržania na slobodu. Senát nezistil nové skutočnosti odôvodňujúce existenciu kolúznej a preventívnej väzby u obvineného vo vzťahu ku skutku, ktorý je uvedený v uznesení o vznesení obvinenia z 25. februára 2021,” objasnila hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Na verejnom zasadnutí sa zúčastnil obvinený Martin Kvietik aj jeho obhajca Dušan Ivan. Dozorového prokurátora, ktorý mal v utorok iný úkon, zastupoval špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Martina Kvietika 11. marca krátko po prepustení z väzby po rozhodnutí NS SR v Leopoldove zadržali a obvinili ho. Nové obvinenie sa týka skutku ešte z roku 2017 a opiera sa o výpovede dvoch svedkov. Podľa medializovaných informácií mal Martin Kvietik prijať úplatok vo výške 180 000 eur za sprostredkovanie agrodotácií.

Počas akcie Dobytkár Národná kriminálna agentúra do polovice júla 2020 obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport