eReport.sk
Boris Kollár, foto: tasr

AKTUALITA Detaily z Kollárovej operácie: Aký je jeho stav?

Správu AKTUALIZUJEME

Prvú operáciu má za sebou. Šéfa parlamentu Borisa Kollára práve operovali v nemocnici na Kramároch. V sobotu si totiž prežil peklo vo vlastnej limuzíne, ktorú zdemolovalo ďalšie auto.

Takýto víkend si zrejme nepredstavoval ani v najhorších snoch. V sobotu totiž život predsedu parlamentu doslova visel na vlásku, keď došlo ku kolízii s iným autorm. Z posádky auta, ktorú tvoril šofér, ochrankár a exmisska Miroslava Fabušová Kollár vyviazol najhoršie, a to so zlomeným krčným stavcom. A ako sa lídrovi Sme rodina a predsedovi parlamentu darí?

kollár nehoda
Na snímke hasiči zasahujú počas dopravnej nehody predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý havaroval za Slovnaftom na ulici Mramorova v Bratislave v sobotu 24. októbra 2020. Foto: tasr

Kollár si následne na to prešiel viacerými nemocnicami, vrátane Nemocnice sv. Michala, či dokonca istý čas strávil aj v súkromnom zdravotníckom zariadení Cinre v Petržalke. V súčasnosti je hospitalizovaný v nemocnici na Kramároch a podľa informácií eReport.sk v pondelok ráno už dokonca absolvoval prvú očakávanú operáciu.

Detaily operácie

Informáciu nám potvrdil aj primár Richard Demovič. „Áno dnes ráno bola vykonaná stabilizácia krčného stavca,“ povedal stručne a viac s nami debatovať nechcel.

Ďalší zdroj z nemocnice nám ale prezradil detaily. Podľa neho stabilizácia bola vykonaná tzv. zariadením „halo traction“, ide o americký systém, pripomínajúci korunu či kruh a na štyroch miestach je zavŕtaný do lebky.

Kollár má po operácii tzv. „halo traction“, konštrukciu, ktorá mu je prichytená v lebke a stabilizuje chrbticu.. Foto: pinterest

Konštrukcia je fixovaná k hrudníku a tým pádom to stabilizuje chrbticu. Operácia mala prejsť bez problémov.

Zdroj: tasr. Vlado Benko jr.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

AKTUALITA Detaily z Kollárovej operácie: Aký je jeho stav?

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php