eReport.sk
Juraj Kliment sudca
Juraj Kliment. Foto: tasr

Podľa Petra Tótha, sudcovi Klimentovi hrozí, že ho oblečú do teplákov a bude mať hodinovú vychádzku denne vo väznici


Známy novinár sa hneď v úvode svojho najnovšieho príspevku na sociálnej sieti vyznáva, že tento jeho príspevok bude tak trochu osobný. Venoval ho osobe sudcu Juraja Klimenta. Pripúšťa, že donedávna s ním žiadne zlé skúsenosti, napriek jeho excentrickej osobnosti nemal. Avšak po prevalení najnovších zistení si myslí, že sa správa ako zúrivý eštebák.

Ako zúrivý eštebák

„V živote som prešiel malý kúsok cesty aj so sudcom Najvyššieho súdu SR Jurajom Klimentom, aj s advokátom Marekom Parom. S prvým dobrovoľne, s druhým nedobrovoľne. S Ďurom som až na niekoľko výronov jeho excentrickej povahy nemal zlú skúsenosť. S pánom Parom som mal aj napriek jeho miernej povahe konflikt,“ pripúšťa Ďateľ.

Následne už ide k podstate. „Po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva vo veci sudkyne Denisy Cvikovej a viacerých nálezoch Ústavného súdu SR musím konštatovať, že sa v plnom rozsahu stotožňujem s názorom Mareka Paru. A nielen jeho. Aj ministra spravodlivosti Borisa Suska, vicepremiéra Roberta Kaliňáka a bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Dávida Lindtnera,“ vyznáva sa Peter Tóth.

Podľa známeho novinára sa Juraj Kliment prinajmenšom od roku 2020 nespráva ako sudca, ale ako zúrivý eštebák. Podľa neho vie veľmi dobre, čo robí a aké majú jeho rozhodnutia dôsledky na životy ľudí. „O to sú jeho výčiny závažnejšie,“ konštatuje známy novinár.

Toto je na disciplinárne konanie

„To, čo predviedol v prípadoch Denisy Cvikovej, Mariána Kučerku a v ďalších kauzách, je naozaj dôvodom na disciplinárne konanie. Je hanbou predsedu Najvyššieho súdu SR, že nekoná z moci úradnej a podnet musí prísť zo strany vlády. Tiež je obrovskou hanbou, že na podnety na disciplinárne konanie proti Jurajovi Klimentovi jednoducho nereagovali ministri spravodlivosti Mária Kolíková aj Viliam Karas. Prečo asi? Je nepochybné, že aj ich nekonanie bude potrebné právne posúdiť, prípadne vyvodiť zodpovednosť,“ píše Ďateľ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nebude nám opozícia určovať tempo
  2. Toto je vizitka slovenských médií!
  3. Juraj Kliment sudca
  4. Boris Susko

„Médiá a opozícia budú roniť krokodílie slzy a metať slogany o právnom štáte, sudcovskej nezávislosti a politickej vendete. Tomu sa nedá zabrániť, len im treba pripomínať, že v takom prípade je súčasťou „sprisahania“ aj Európsky súd pre ľudské práva. Domnievam sa, že v mozgu Martina M. Šimečku sa nepochybne urodí nejaká sprisahanecká teória o tom, ako štrasburský súd vlastne kolaboruje s Robertom Ficom,“ predpovedá Peter Tóth.

Mal by zavesiť talár sudcu na vešiak

Podľa neho to však nič nezmení na fakte, že Juraj Kliment by urobil najlepšie, ak by zavesil talár sudcu na vešiak a už sa venoval iba hraniu golfu. Potom prináša Tóth informáciu zo súkromia známeho sudcu. „Kedysi chodil každý rok aj s dcérou na mesiac trénovať na Floridu. Platil jej tam osobného trénera. Keď už budú slovenské orgány preverovať jeho činnosť, možno by si mohli posvietiť aj na financovanie amerických výletov. Nehovorím, že niečo odhalia, ale prečo by mali skúmať majetkové pomery len vybranej množiny sudcov, nie?“ pýta sa známy novinár.

„Možno sa Ďuro dožije aj toho, že mu po rozhodnutí Štrasburgu dajú ochutnať vlastnej medicíny. Oblečú ho do teplákov a jediným športovým vyžitím bude denná hodinová prechádzka v koterci pre trestancov a väzobne stíhané osoby. Ak však bude hrať golf na obľúbenom americkom greene, možno sa problémom vyhne. USA osoby, ako je Juro Kliment, na trestné stíhanie nevydávajú,“ uzavrel známy novinár, ktorý si hovorí Ďateľ.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Petra Tótha, sudcovi Klimentovi hrozí, že ho oblečú do teplákov a bude mať hodinovú vychádzku denne vo väznici

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: