eReport.sk
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó, foto:tasr/ap

Ako to vyzerá na fronte a je vôbec možný mier? Kuleba mal vážny rozhovor so Szijjártóom!


Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v stredu uviedol, že informoval svojho maďarského kolegu Pétera Szijjártóa o situácii na ukrajinskej frontovej línii a prípravách druhého mierového summitu o Ukrajine.


„V tejto súvislosti som zdôraznil, že žiadne mierové iniciatívy nemôžu byť založené na naratívoch Ruska,“ napísal Kuleba v príspevku na sociálnej sieti X.

Šéf ukrajinskej diplomacie dodal, že „pondelkový ruský útok na detskú nemocnicu v Kyjeve opäť dokazuje, že ústretovosť voči (ruskému prezidentovi Vladimirovi) Putinovi neprináša výsledky, pretože sa naďalej usiluje o vojnu“. „Musíme ho spoločne prinútiť prijať spravodlivý a trvalý mier,“ uviedol.

Obaja ministri na stretnutí diskutovali aj o ďalších krokoch na rozvoj bilaterálnych vzťahov v nadväznosti na dohody dosiahnuté počas nedávnej návštevy maďarského premiéra Viktora Orbána v Kyjeve.

Orbán v Kyjeva aj v Moskve

Orbán v uplynulých dňoch navštívil okrem Ukrajiny aj Rusko a Čínu. Podľa jeho slov šlo o „mierovú misiu“. Kyjev uviedol, že na stretnutie s Putinom do Moskvy odcestoval maďarský premiér bez akejkoľvek dohody alebo koordinácie s Ukrajinou.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako to vyzerá na fronte a je vôbec možný mier? Kuleba mal vážny rozhovor so Szijjártóom!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: