eReport.sk
Na snímke testovanie v obci Bardejovská Zábava v okrese Bardejov v nedeľu 25. októbra 2020. Foto: tasr

Ako sa vyhnúť pokute, keď vyjdete z domu? Toto si pripravte pri kontrole

Ak sa počas policajnej kontroly na ulici hodnoverne nepreukážete, že ste mali skutočne vážny dôvod porušiť zákaz vychádzania, hrozí vám na mieste aj 1000-eurová pokuta. Ako vysvetliť a dokázať mužom zákona, že namiesto toho, aby ste sedeli doma, sa nachádzate mimo svojho bydliska?

Čo najviac času treba v aktuálnej situácii tráviť doma a von ísť len na nevyhnutný čas. Pri kontrole treba s policajtmi komunikovať a hodnoverne im zdôvodniť účel cesty. Pomôcť môže napríklad pracovná zmluva, objednávka či blok od nákupu.

Von možno ísť do prírody, na prechádzku so psom či na nákup potravín a hygienických potrieb. Povolená je tiež cesta do práce či na miesto podnikania. Polícia to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom a vyhlásenými opatreniami.

V blokovom konaní môžete zaplatiť aj 1000 eur

„Ak ste zdravý a silný, nemyslite iba na seba, ale na všetkých zraniteľných,“ vyzvala polícia. Upozornila tiež ľudí, aby nenavštevovali príbuzných, ak nie sú na nich odkázaní. Pripomenula, že nariadenia sú dostupné aj na stránke korona.gov.sk.

Zdroj: FB / Polícia SR

Od začiatku marca do 22. októbra polícia zaznamenala už 1590 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 406 prípadov zákazu otvorenia prevádzok, 2476 porušení povinnosti nosenia rúška a 4472 prípadov, pri ktorých bolo zistenie porušenie povinností. Za nedodržanie mimoriadnych opatrení môže v blokovom konaní polícia uložiť pokutu do 1000 eur. V správnom konaní môže výška dosiahnuť až 1659 eur.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako sa vyhnúť pokute, keď vyjdete z domu? Toto si pripravte pri kontrole

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php