zdroj: autor

Ako sa dá prehrať zápas za dve minúty?

Hokejisti HK Gladiators Trnava neuspeli v domácom zápase proti súperovi z Prešova. Celý zápas boli gladiátori vo vedení a dlho sa zdalo, že si pripíšu skalp minuloročného extraligistu. Nakoniec po zbytočnom faule na záver tretej tretiny prišli o víťazstvo a podľahli súperovi 4:5 po predĺžení. Do tabuľky si tak namiesto troch bodov pripísali iba jeden.

HK Gladiators Trnava 4:5 HC Prešov (1:1, 3:1, 0:2 –  0:1)

Góly: 14.Kupka, 21.Galimov (Jurák, Holovič), 25.Galimov (Jurák), 35.Kukumberg (Haščič) – 20.Hrabčák (Lesčenko, Poliaček), 25.Kohút (Lesčenko), 58. Poliaček (Chalupa, Jerofejevs), 60.Toma (Jerofejevs, Poliaček), 61.Poliaček (Jerofejevs, Kohút)

Trnava

Hollý – Štefanka, Kadyrov, Škultéty, Ejem, Korím, Dúžek, Korytko – Galimov, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Haščič – Záhradník, Kupka, Alapuranen – Moncman, Krištofík, Rúžek

Prešov

Sabol – Semaňák, Jerofejevs, Ťavoda, Pulščák, Nemec, Putala, Greš, Bystroň – Leščenko, Kohút, Poliaček – Chalupa, Toma, Hrabčák – Jendroľ, Ščurko, Milý – Greš, Frič, Vaculik

Vyrovnaný hokej v prvej tretine

Do zápasu vstupovali v pozícii favorita hosťujúci Prešovčania, domáci však chceli odčiniť prehru s Rimavskou Sobotou. Od úvodu sa hral vyrovnaný hokej. Hostia síce držali puk na hokejkách častejšie, no do vyložených šancí sa nedostávali. Trnavčania sa spoliehali skôr na rýchle protiútoky. V 14. minúte sa z podobnej akcie presadil Kupka, keď ušiel do brejku a Trnava vyhrávala. Zdalo sa, že prvá tretina bude patriť výsledkovo domácim, no svojou pasivitou v obrannom pásme dovolili vyrovnať hosťom sekundu pred jej koncom.

Dvojgólový Galimov v prostrednej časti hry

Trnavčania výborne začali  druhú tretinu. Po osemnástich sekundách prekvapil Sabola v bráne Prešova Galimov. Ten istý hráč sa presadil aj o štyri minúty neskôr, keď ukázal šikovné ruky a presnú strelu, ktorá prepadla do siete. Trnava vyhrávala o dva góly, no tento stav sa zmenil hneď po vhadzovaní, obranou sa prekľučkoval Kohút a na svetelnej  tabuli svietil stav 3:2. Trnavčania si tento náskok bez problémov udržiavali. Dvojgólové vedenie vrátil gladiátorom skúsený Roman Kukumberg. Vzhľadom na dovtedajší priebeh sa mohlo zdať, že domáci sú na najlepšej ceste k víťazstvu.

Nevyužité presilovky, skrat Koríma a tvrdý trest od Prešovčanov

Na začiatku tretej tretiny zobrali hernú taktovku do rúk hostia, pritlačili domácich do ich obranného pásma, no defenzíva Trnavy úspešne odolávala. Po úvodnom nápore súpera mohli domáci zápas „zavrieť“ v presilových hrách, k dispozícii mali aj krátku presilovku o dvoch hráčov. Trestuhodne ich však všetky premárnili, počas nich si nevytvorili ani jednu vyloženú šancu. Zaslúžený trest prišiel na konci tretej tretiny. Obranca Korím zbytočne tvrdo fauloval hráča hostí, za tento zákrok dostal päťminútový trest. Trnava tak záver odohrala v oslabení, ktoré nakoniec nezvládla. Najprv dve minúty pred koncom znížil Poliaček, v power-play, pár sekúnd pred koncom, vyrovnal Toma a skazu domácich dokonal v pokračujúcej presilovke v predĺžení opäť Poliaček. Trnava si tak namiesto troch bodov zapísala do tabuľky iba jeden.

Hlasy po zápase

Martin Baran (Trnava)

Myslím si, že dnes hokej nebol k nám spravodlivý. Od začiatku sme hrali aktívne, s dobrým pohybom. Napriek tomu, že sme sekundu pred koncom prvej tretiny dostali gól na 1:1, súpera sme prekvapili v úvode druhej tretiny dvomi gólmi. Hra sa potom vyrovnávala. V závere zápasu súper dostal darček v podobe päťminútovej presilovej hry, ktorú dokonale využil.

Tibor Tartaľ (Prešov)

Vstúpili sme dobre do prvej tretiny, mali sme rýchlosť, ale začali sme strácať puky. Niekde okolo deviatej minúty zápasu sme sa dostali pod tlak súpera, z čoho pramenilo veľa prečíslení, čo si nesmieme dovoliť v prvej tretine. Vrátili sme sa do zápasu skvelou akciou. V druhej tretine sme takisto dovolili súperovi veľa prečíslení, čo je ich silná stránka. Rozoberali sme si to na meetingu a aj tak sme im dali prečíslenia a dostali sme ich do zápasu. Hrali sme veľmi individuálne, nehrali sme tímovo. V tretej tretine sme to zmenili a ukázali veľký charakter a obetu, kde sme ubránili tri presilovky súpera po sebe, aj 5 na 3 a myslím si, že tam sme si zobrali to momentum zápasu. Išli sme až do konca, kde sme dostali päťminútovú presilovú hru kde sme rozhodli zápas.

Zdroj hlasov po zápase: hockeyslovakia.sk