eReport.sk
Ešte sa opravujú
Jaroslav Naď. Zdroj: tasr

Chmelár: Ako nás Naď, Čaputová a Matovič oklamali


„Ako nás Naď, Čaputová a Matovič oklamali,“ pomenoval svoj najnovší príspevok na sociálnej sieti známy historik. O čo ide? O takzvanú obrannú zmluvu medzi USA a Slovenskom, ktorej podpis svojho času inicioval kabinet Igora Matoviča. Chmelár upozornil aj na pokrytectvo prezidentky, ktorá svojho času kryla všetky Matovičovsko – Naďovské svinstvá.

Ako nás Naď, Čaputová a Matovič oklamali

Známy slovenský publicista a poradca premiéra R. Fica venoval svoj najnovší príspevok na sociálnej sieti téme dohôd USA, takzvaných obranných dohôd s jednotlivými krajinami. Upozorňuje na to, že podobnú zmluvu ako za čias vlády I. Matoviča podpísalo Slovensko s USA, v týchto dňoch uzatvorilo aj Fínsko. Je v tom však veľký rozdiel.

„Fínsky parlament včera schválil vojenskú dohodu s USA, ktorá dáva americkej armáde prístup k 15 základniam v krajine,“ začína. „Nechcem sa teraz venovať podrobnostiam uzavretia zmluvy, ktorá vyvolala vlnu odporu obyvateľstva podobne ako v iných štátoch, kde USA rozširujú svoje vojenské impérium. Chcem poukázať na jednu vec, ktorú si fínski zákonodarcovia na rozdiel od nás ošetrili. Do zmluvy vložili klauzulu, že dovoz a tranzit nukleárnych zbraní cez fínske územie je zakázaný. To isté urobili pred časom aj Nóri a iné štáty,“ upozorňuje poradca premiéra.

„Chcem na to upozorniť práve preto, že v čase prijímania DCA na Slovensku ohlušujúca propaganda, ktorú na plné obrátky rozbehla vláda, nekritické mainstreamové médiá i prezidentka Čaputová, masírovala mozgy verejnosti, že všetko je v najlepšom poriadku a že kritici zmluvy si vymýšľajú a strašia národ, že tu majú byť rozmiestnené jadrové zbrane,“ pripomína nedávnu históriu Eduard Chmelár.

Smiali sa, že kde sú jadrové zbrane…

Následne upozorňuje, že veci boli trošku inak. „Nič také sme netvrdili. Trpezlivo som vysvetľoval, že táto zmluva umožňuje Američanom bez nášho súhlasu skladovať na Slovensku akýkoľvek vojenský materiál, vrátane jadrového. Minister vojny Naď, generál bez vojska Macko a ďalší sluhovia amerického impéria sa po schválení zmluvy psychopaticky smiali, že kde sú tie jadrové zbrane,“ vysvetľuje historik.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Sulík a Jaroslav Naď
  2. Čaputovej priorita Ukrajina?
  3. Mikuláš Dzurinda
  4. Richard Sulík.

„Inteligentným ľuďom však nemusím vysvetľovať, že legislatíva musí odstrániť aj potenciálne hrozby a dlhodobo predvídať, čo taká zmluva umožňuje, nie krátkozrako sledovať iba okamžité účinky. Tí, ktorí tú zmluvu presadili, to vedeli, oklamali národ a neochránili základné záujmy štátu. Nemusím snáď pripomínať, aké sú riziká tejto dohody práve dnes, keď stojíme pred hrozbou veľkej vojny a zo Slovenska sa môže stať ľahký terč,“ objasňuje dôvody svojich obáv.

Čaputová úzko spolupracovala s Matovičovou vládou

Chmelár upozorňuje medziiným aj na knihu známeho šéfredaktor: „V extrémne servilnej knihe šéfredaktora Aktualít Bárdyho o Zuzane Čaputovej je jedna zaujímavá pasáž.“ Chmelár v tejto súvislosti podotkol, že Bárdyho kniha je neuveriteľný propagandistický hnoj urážajúci všetky zásady profesionálnej žurnalistiky a konkurujúci len primitívnym oslavným ódam na Stalina. Tá kniha podľa neho ukazuje, ako veľmi úzko spolupracovala bývalá prezidentka s Matovičovou vládou. Upozornil aj na to, ako prezidentka túto vládu na rozdiel od vtedajšej opozície nekarhala verejne, ale dohovárala jej za zatvorenými dverami. „Čaputová ticho podporovala všetky svinstvá, ktoré poprijímali, ale vyčítala Naďovi zlú taktiku a zlé načasovanie pripomienkového konania. Naď jej odpovedal arogantným spôsobom sebe vlastným, že všetko je v najlepšom poriadku. Nebolo a nie je. A tí, ktorí takúto nevýhodnú zmluvu pre Slovensko pretlačili, by mali byť braní na zodpovednosť,“ uzavrel Eduard Chmelár.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Ako nás Naď, Čaputová a Matovič oklamali

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: