eReport.sk
Na snímke predseda OLaNO Igor Matovič s manžželkou Pavlínou počas hlasovania v Referende v Trnave v sobotu 7. februára 2015. FOTO TASR - LukᚠGrinaj *** Local Caption *** adopcia páry deti rovnaké pohlavie zákaz lesby gejovia referendum o rodine, ľudské práva

Ako malý žiačik. Matovič sa trápne vykrúca z obchodov svojej manželky

Najprv sa tváril, že ho netrápi, ako jeho polovička šafári s peniazmi. Potom zase tvrdil, že iba skúšal ľudí. Výhovorky premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) v prípade nejasných obchodov jeho manželky Pavlíny za státisíce sú ako z prvej triedy základnej školy.

Už niekoľko dní verejnosťou rezonuje kauza spoločnosti Arca Capital. Matovičova manželka mala do nej investovať 10 miliónov eur. Spoločnosť má v súčasnosti problémy a zrejme nebude schopná vyplatiť svojim veriteľom to, čo im dlhuje. Okamžite sa objavili podozrenia, že Matovičovci mohli vedieť o problémoch spoločnosti a peniaze vytiahnuť skôr, ako skrachuje.

Po prepuknutí škandálu zaujal najprv premiér pozíciu mŕtveho chrobáka, ktorý sa do manželkiných obchodov nestará. Mala to však byť iba skúška vernosti. „Išlo mi o tých z vás, ktorí ste si aj napriek podsúvaným informáciám hovorili, že to nemôže byť pravda a verili ste mi. Bola to teda taká skúška ohňom. Skúška dôvery,“ nechal sa počuť Matovič. Podľa jeho slov manželka, ktorú oslovuje nežne „Pavlínka“, neinvestovala 10 miliónov, ale „iba“ 600 tisíc eur. „Nič jej z nich nebolo dodnes vyplatené. Čaká na výsledok úplne rovnako ako každý iný veriteľ,“ zdôraznil politik, ktorý sa preslávil svojim bojom proti korupcii. Doklady o tom, že išlo o investíciu v tejto výške, však neukázal, čo popudilo opozičný Smer. „Vyzývame Igora Matoviča, aby ukázal potvrdenie od Arca Investments, že tam skutočne jeho manželka vložila iba 600 000 eur a stále je ich veriteľkou a tento záväzok nikomu nepredala,“ píšu vo svojom vyhlásení.

Matovič sa však stále tvári, že nevie, o koľko jeho rodina takýmto obchodom prišla. Ale vzhľadom k tomu, že premiéra nezaujíma, čo robí manželka s peniazmi, mu to vlastne môže byť jedno.

foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako malý žiačik. Matovič sa trápne vykrúca z obchodov svojej manželky

Najnovšie