eReport.sk
Ilustračné foto: Radiokafka / Shutterstock

Ako liečiť stres spôsobený pandémiou? Mali by ste navštíviť tieto inštitúcie

S narušenou psychikou v dôsledku pandémie COVID-19 bojuje veľké množstvo ľudí. V bruselskej nemocnici skúšajú stres liečiť umením. Na predpis tam pacienti dostanú návštevu múzea, galérie, či inej kultúrnej inštitúcie, píše portál The Guardian.

Novinka je zatiaľ vo fáze trojmesačného pilotného programu, ktorého cieľom je obnoviť mentálne zdravie ľudí, ktorí trpia zhoršenou psychikou v dôsledku pandémie. Vybraní pacienti Brugmannskej nemocnice, jednej z najväčších v Bruseli, tak budú mať možnosť zdarma navštíviť celkom päť kultúrnych inštitúcií.

Je dokázané, že umenie prospieva duševnému aj psychickému zdraviu. Covidová kríza zvýrazňuje stred, vyhorenie a ďalšie patologické stavy, potvrdila význam takéhoto projektu,“ uviedla bruselská poradkyňa pre kultúru Delphine Houba. Inšpiráciu pritom autori projektu čerpali z kanadského Quebecku, kde môžu lekári pacientom predpisovať až päťdesiat návštev múzeí ročne.

Výsledky pilotného programu v Belgicku budú vyhodnotené v budúcom roku. Pokiaľ sa experiment ukáže ako úspešný, mohli by v budúcnosti umenie na predpis dostávať napríklad ľudia trpiaci vyhorením či inými psychickými problémami.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti