eReport.sk
Kandidát na prezidenta Ján Kubiš, foto:tasr

Kubiš o tom, ako by mal vyzerať budúci prezident: Musí spájať spoločnosť

Prezident a jeho úrad by mal pomáhať preklenovať rozpory a nachádzať východiská pre spoločné riešenia. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedol občiansky kandidát na prezidenta SR Ján Kubiš. O mandát sa chce uchádzať s víziou zjednocovania súčasnej silno polarizovanej spoločnosti, ako prezident zastupujúci všetkých občanov, nie jednu skupinu.

Ako by mal vyzerať budúci prezident?

„To bola napokon jedna zo žiadostí od tých, ktorí mi dali podpis pod moju prezidentskú kandidatúru,“ upozornil. Priznáva tiež, že súčasný stav spoločnosti, ktorú výrazne polarizuje, vulgarizuje i destabilizuje terajší nevyberavý politický boj, bol aj pre neho samotného dôvodom vstúpiť do boja o prezidentský palác.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ďurka a spol.
  2. Plán obnovy
  3. Vďaka pomoci ČR začal Ukrajine pomáhať aj Západ

Za vážnu výzvu pre hlavu štátu považuje i harmonizáciu rôznych názorov, postojov, stanovísk s cieľom hľadať a presadzovať stratégie v prospech spoločnej krajiny. „Po 30 rokoch samostatnosti, počas ktorých Slovensko napísalo úspešný príbeh, akoby sme stratili paru a nemáme víziu o tom, aké Slovensko chceme mať,“ upozornil. Ako prezident by sa preto snažil byť zjednocovateľ všetkých aktérov, ktorí do formulovania vízie a stratégie budúcnosti Slovenska majú čo hovoriť. „Prestaňme bojovať medzi sebou, poďme spolupracovať v prospech moderného, prosperujúceho a demokratického Slovenska,“ vyzval.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kubiš o tom, ako by mal vyzerať budúci prezident: Musí spájať spoločnosť

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre